Zamknij

Kuczmierowski: w tym tygodniu do Polski trafi blisko 1,3 mln szczepionek przeciwko COVID-19

08:10, 12.04.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Kuczmierowski poinformował PAP wcześniej, że kolejna dostawa szczepionek firmy AstraZeneca będzie pomniejszona - pierwotnie miało być ich 171 tys. Ostatecznie do Polski w poniedziałek wcześnie rano trafi 88 tys.; ta zmiana nie zaburzy realizacji harmonogramu szczepień - zapewnił prezes RARS. Ta dostawa była wcześniej spodziewana w niedzielę.

W tym tygodniu do Polski trafi 88 tys. dawek szczepionek firmy AstraZeneca, 870 tys. firmy Pfizer, 120 tys. firmy Johnson & Johnson i 204 tys. firmy Moderna, czyli w sumie blisko 1,3 mln dawek - poinformował PAP prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

"Właśnie z uwagi na takie nieprzewidziane sytuacje w magazynach mamy zabezpieczone 390 tys. szczepionek, w szczególności AstraZeneca, na drugie dawki. Byliśmy przygotowani na taką ewentualność" - powiedział wcześniej PAP Kuczmierowski. W tym tygodniu trafi do Polski też 204 tys. dawek szczepionek firmy Moderna - dodał.

W poniedziałek trafi do Polski również 870 tys. dawek preparatu firmy Pfizer - podkreślił. Z kolei w środę spodziewana jest pierwsza dostawa jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson w liczbie 120 tys. dawek.

"Dystrybucja do punktów szczepień odbywa się na bieżąco i wszystkie dawki są przekazywane na szczepienia, aby jak najszybciej zabezpieczyć Polaków" - powiedział Kuczmierowski.

Szczepienia w Polsce rozpoczęły się 27 grudnia ub. r. Prowadzone są one na razie preparatami firm Pfizer, AstraZeneca i Moderna. (Szymon Zdziebłowski szz par)

 

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%