Zamknij

Janikowo blisko mieszkańców. Nowy sposób powiadamiania!

13:06, 16.11.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

 

Urząd Gminy i Miasta Janikowa uruchomił system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów systemu SISMS będzie na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon.

System dla użytkowników jest bezpłatny i restrykcyjnie przestrzega zasad wymaganych przez RODO. W systemie można się zarejestrować na dwa sposoby przez pobranie na smartfona aplikację BLISKO lub zamówić powiadomienia SMS.

- Zdecydowanie zachęcamy do pobrania aplikacji BLISKO, w której można znaleźć nie tylko nasze serwisy, ale również zamówić powiadomienia od innych nadawców np. „Policji”, „Wyłączenia Prądu”. Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych. Warto być BLISKO - podaje janikowski magistrat.

Na telefony przesyłane będą aktualne sprawy dotyczące mieszkańców, zagrożenia i niebezpieczeństwa, istotne utrudnienia i awarie, imprezy kulturalne i sportowe, nadchodzące wydarzenia oraz ostrzeżenia wojewódzkie z RSO oraz komunikaty od łowców burz.

- Osoby, które nie posiadają telefonu typu smartfon mogą zamówić krótkie komunikaty SMS. Niestety wiadomości SMS mają duże ograniczenia i są dużo droższe, dlatego za ich pomocą będziemy informować tylko o najważniejszych sprawach - dodaje magistrat.

Link do pobrania znajdziesz tutaj.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (1)

TakiJedenTakiJeden

0 0

System SISMS w gminie działa już od 2014 roku, teraz po prostu go rozwinęli. Można mieć dostęp do tych samych powiadomień z pozycji aplikacji. 15:59, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone