Zamknij
REKLAMA

Inowrocławska grupa "SPEED" podsumowała miniony rok

14:54, 07.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Specjalna policyjna grupa „SPEED” została powołana po to, aby ograniczać wypadki drogowe poprzez przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom kierowców. Efekty działania policjantów tej grupy to kontrole drogowe liczone w tysiącach, ale też konsekwencje tysięcy kierujących.

Jak to było na terenie powiatu inowrocławskiego?

W 2021 roku inowrocławska grupa „SPEED” poruszała się po całym powiecie, począwszy od dróg krajowych, poprzez wojewódzkie, powiatowe oraz te pozostałe. W analizowanym okresie policjanci tej grupy skontrolowali 3 888 pojazdów i ujawnili 4266 wykroczeń. W 18 przypadkach patrole ujawniły przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h. Pozostałych przypadków przekroczeń prędkości było 3 500. Innych wykroczeń grupa odnotowała 748.

Mandatami karnymi zostało ukaranych 2 982 kierowców. Pouczeń zastosowano w 1 270 przypadkach. Do sądu policjanci skierowali 14 wniosków o ukaranie. Zostało zatrzymanych 26 praw jazdy i 117 dowodów rejestracyjnych, w tym 12 za zły stan techniczny.

Nie obyło się również bez ujawnionych sprawców przestępstw drogowych. Takich było 18, a wśród nich nietrzeźwi kierujący, prowadzący pojazd pomimo cofniętych uprawnień i łamiący sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  

Powyższe dane pokazują nie tylko to jak wielu kierowców łamie przepisy, ale też ogrom pracy i wysiłek policjantów, by poprawiało się bezpieczeństwo na drogach. Inowrocławska grupa "SPEED" działa również i w 2022 roku.

[ZT]2367[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%