Zamknij

Kierownik janikowskiej apteki z apelem! Warto przeczytać

12:36, 18.03.2020 |
Skomentuj
REKLAMA

Ostatnie dni to wiele oświadczeń, materiałów filmowych, porad i działań w walce z koronawirusem. Gmina Janikowo pod tym względem mocno wytycza kierunek działań będąc jedną z nielicznych gmin, które podjęły się tylu dziań prewencyjnych w sprawie groźnego wirusa. Poniżej apel kierownika janikowskiej apteki. 

Drodzy mieszkańcy Janikowa!

Jako kierownik jednej z janikowskich aptek apeluję do Was o odpowiedzialne zachowanie w tym wyjątkowym czasie. Chociaż do tej pory nie potwierdzono żadnych przypadków zakażenia koronawirusem w naszej okolicy, to nie ulega wątpliwości, że prędzej czy później się one pojawią. Dlatego już teraz każdy z nas powinien podjąć takie działania, które ograniczą rozprzestrzenianie się infekcji.

Ponieważ znaczna część pacjentów przechodzi infekcję łagodnie, jest wielce prawdopodobne, że osobę zarażona w pierwszej kolejności spotkamy w kolejce do apteki po leki na jej drobne dolegliwości. Dlatego dla naszego wspólnego dobra gorąco proszę Was o przestrzeganie poniższych zasad:

- do apteki przychodzimy tylko, gdy jest to naprawdę niezbędne, suplementy na odchudzanie i kremy na zmarszczki mogą poczekać!
- przychodzimy pojedynczo, nie zabieramy ze sobą dzieci
- jeżeli mamy w rodzinie lub sąsiedztwie seniorów - wykupmy leki za nich, oni są najbardziej narażeni na ciężki przebieg infekcji
- zadbajmy odpowiednio wcześnie o wykupienie leków stosowanych przewlekle, ale nie ma też potrzeby robić wielomiesięcznych zapasów
- w kolejce ustawiamy się na zewnątrz apteki, zachowując odstęp co najmniej jednego metra od innych osób.
- płatności lepiej dokonywać kartą, a nie gotówką

Od nas wszystkich zależy w jak dużym stopniu epidemia dotknie nasz kraj, dlatego bardzo proszę o poważne potraktowanie sytuacji, której się znaleźliśmy, aby w niedługiej przyszłości nie musieć przeżywać dramatów podobnych jak Włosi czy Hiszpanie.
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz