Zamknij

Organizacje Związkowe w sprawie spalarni: Nie dla polityki i straszenia

14.44, 21.06.2022 Materiały CIECH Soda Aktualizacja: 14.48, 21.06.2022
Skomentuj
REKLAMA

Pięć organizacji związkowych działających na terenie CIECH Soda Polska reprezentujących załogę przedsiębiorstwa zabrały głos w sprawie Instalacji Termicznej Przekształcania Odpadów. Fragmenty oświadczenia poniżej.

Reprezentacje organizacji związkowych wyraziły niepokój z powodu działań wybranej grupy mieszkańców Inowrocławia, zmierzające do przedstawienia w złej perspektywie działań i projektów rozwojowych CIECH Soda Polska.

- Wyrażamy stanowczy protest i odcinamy się od działań dywersyjnych, które nierzadko mają podłoże polityczne. Przekazywanie czarnych obrazów mieszkańców Mątew, Tupadeł i okolic, nie mających nic wspólnego z rzeczywistością, jest naszym zdaniem uderzaniem w dobro nie tylko Spółki, ale przede wszystkim jej Pracowników - uważają organizacje związkowe.

Działacze związkowi uważają, że nadrzędnym celem jest nie tylko dobro załogi CIEH Soda Polska ale także dbanie o środowisko i rozwój regionu.

- Projekt nowej ciepłowni, która ma powstać na terenie naszej spółki i ma dostarczać niezbędne ciepło dla produkcji sody, jest nie tylko mocno obwarowany zarządzeniami wynikającymi z przepisów środowiskowych, ale jednocześnie spełnia wiele wymogów ekologicznych - dodają dalej.

Związkowcy przekonują, że prowadzącą w tej sprawie merytoryczne rozmowy mające na celu przywrócenie projektu wykorzystania ciepła systemowego do ogrzania domów i mieszkań Mątew i okolic.

- Nie krzykami i sztuczną wrzawą zostanie to osiągnięte, a rzeczową dyskusją i przekazywaniem prawdziwych informacji i wzajemnym zrozumieniem potrzeb wszystkich zainteresowanych stron - czytamy dalej.

Związkowcy oczekują także od zaprzestania "uprawiania" lokalnej polityki. Pod pismem podpisali się Paweł Krajewski, Tomasz Ostrowski, Daniel Sendor, Marek Przybylski oraz Zofia Krokos.

[ZT]3117[/ZT]

[ZT]3102[/ZT]

 

(Materiały CIECH Soda)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%