Zamknij

CIECH Soda Polska z umową na dostawy solanki do swoich fabryk do 2035 roku

18.19, 21.12.2022 . Aktualizacja: 18.19, 21.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki podpisanej umowie między CIECH Soda Polska a Inowrocławskimi Kopalniami Soli „Solino” zakłady produkcyjne CIECH w Inowrocławiu i Janikowie do 2035 roku będą miały zapewnione dostawy solanki - surowca niezbędnego do produkcji sody i soli. Ilość przesyłanej solanki będzie zbliżona do wartości z obecnej umowy, obowiązującej do 2025 roku.

Podpisana umowa oznacza zapewnienie stabilnych dostaw solanki do obu zakładów na przewidywalnych warunkach i przełoży się na utrzymanie obecnej skali produkcji i ciągłości działalności prowadzonej przez CIECH Soda Polska w kolejnych latach.

Podpisany dokument uwzględnia także podział kosztów inwestycji niezbędnych do realizacji umowy. Spółka CIECH Soda Polska pokryje 2/3 przewidzianych wydatków inwestycyjnych, co obecnie przekłada się na kwotę około 220 mln złotych, rozłożonych równomiernie w czasie, w perspektywie do końca 2026 roku.

Zapewniliśmy długoterminowe, stabilne dostawy podstawowego surowca do produkcji sody i soli – naszych flagowych produktów. To dobra wiadomość dla spółki CIECH Soda Polska i całego regionu. Wraz z innymi podejmowanymi przez nas inicjatywami zwiększającymi konkurencyjność zakładów w Inowrocławiu i Janikowie, tworzy to solidny fundament stabilnego rozwoju w kolejnych latach” – mówi Dawid Jakubowicz, Prezes Zarządu CIECH S.A.

Solanka pozyskiwana jest z podziemnych złóż soli kamiennej i transportowana do zakładów produkcyjnych CIECH za pomocą rurociągów. W polskich zakładach sodowych CIECH pozyskuje solankę od zewnętrznych dostawców, a w przypadku niemieckiej fabryki sody posiada własne źródło tego surowca.

[ZT]3864[/ZT]

[ZT]3843[/ZT]

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

tyroltyrol

0 0

świetne rozwiązanie. w tym ciechu maja łeb na karku 18:25, 10.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%