Zamknij

Szkoła Podstawowa w Janikowie dołączyła do programu "Być jak Ignacy"

17:31, 14.10.2020 | dj
Skomentuj
REKLAMA

Dzięki temu grupa dwunastu uczniów razem ze szkolnym koordynatorem panią mgr Moniką Gnutek wezmą udział w konkursie o tytuł „Naukowej Szkoły Ignacego”. Tytuł ten, jako jedyna placówka w Województwie Kujawsko-Pomorskim, Szkoła Podstawowa w Janikowie otrzymała już dwa lata temu.

W programie udział biorą uczniowie z klas VII-VIII, którzy będą spotykać się co tydzień na zajęciach koła naukowego. Dodatkowo uczestnicy zorganizują w ciągu roku cztery wieczory w szkole.

Do maja 2021 roku, uczniowie wezmą udział w grze przygotowanej przez Fundację PGNiG oraz przygotują m.in. model wiatraka lub innego urządzenia działającego na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej, wykonają projekt ekologiczny związany z oszczędzaniem wody, przygotują projekt graficzny i makietę pojazdu przyszłości.

Na sam koniec uczestnicy koła naukowego wykorzystując swoje umiejętności w zakresie informatyki i stworzą projekt odpowiadający na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości może pomóc ludziom w codziennym życiu.

[POGODA]1602689483889[/POGODA]

 

(dj)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz