Zamknij

Zima w Janikowie? Sprawdź jak będzie w tym tygodniu!

20:19, 11.12.2018 | RED
Skomentuj
REKLAMA

Ten tydzień w pogodzie przyniesie nam coraz więcej akcentów łagodnej zimy. Z każdym kolejnym dniem obecnego tygodnia temperatura będzie coraz niższa i stosunkowo najłagodniejsze warunki termiczne panować będą w poniedziałek (około 4-5 stopni).

W drugiej połowie tygodnia nocami i rano zacznie się pojawiać słaby mróz, a w ciągu dnia temperatura będzie oscylować na poziomie -1 do 0 stopni. Przeważać będzie więc odczucie zimna. Przyczyni się do tego rozbudowujący się nad północną Europą wyż atmosferyczny i niż znajdujący się na wschód od Polski.

[POGODA]1544555030017[/POGODA]

Z biegiem tygodnia coraz częściej pojawiać się będą płatki śniegu, ale opady będą słabe i sporadyczne – nie wykluczone, ze krajobraz nieco się zabieli, ale nie jest to przesądzone. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać na normalnym poziomie i tylko w poniedziałek będzie obniżone. W pierwszej części tygodnia wiatr pozostanie słaby, a w kolejnych dniach powieje z umiarkowaną prędkością przeważnie z sektora wschodniego.

Pogoda ze względu na sporą ilość chmur, okresowe pojawiające się opady, odczucie zimna będzie niezbyt korzystna dla wypoczynku na świeżym powietrzu. Warunki biometeorologiczne najczęściej będą w umiarkowanym stopniu niekorzystne (pojawią się dolegliwości bólowe, w tym bóle reumatyczne, spadek zdolności psychofizycznych i większa nerwowość).


(Rafał Maszewski, klimatolog)
 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz