Zamknij

Beautiful Company Wrocław - Motywacja do działania

14:27, 05.02.2021 | materiały partnera

Rok 2020 to istny chrzest bojowy dla wszystkich firm. Konieczność wprowadzenia pracy zdalnej zmieniła realia działania całych zespołów. W związku z tym narosło wiele trudności dla menagerów oraz liderów poszczególnych grup. Szczególnie wymagającym zadaniem jest teraz budowanie motywacji w zespole.

Problemy pracy zdalnej

Już na samym początku narodowego lock down’u firma Beautiful Company dostrzegła szansę na rozwój w pracy zdalnej, ale i idące za nią niedogodności. Rozwijana latami inteligencja emocjonalna liderów zespołów jest tutaj sprawdzana w szczególnych warunkach. Nie mają oni możliwości porozmawiać bezpośrednio z pracownikiem. Nie widzą ich, a więc trudniej im odczytać stany emocjonalne oraz trudności z jakimi się mierzą. Nie wiemy także w jakich warunkach przychodzi im pracować zdalnie, a co za tym idzie, czego potrzebują, by funkcjonować tak dobrze jak robili to w biurze – dodaje menager Beautiful Company sp z o.o. sp.k..

Jak motywować pracowników?

Podwalin budowania motywacji pracowników należy szukać już na poziomie rekrutacji. Wprawny rekruter potrafi tak przeprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, by wybadać motywatory przyszłego pracownika. Umiejętnie pozyskane w ten sposób informacje będą idealna bazą dla liderów, których zadaniem będzie wdrożyć nową osobę w zasady działania firmy. Dobra komunikacja jest tutaj absolutnym kluczem do późniejszych sukcesów, które będzie osiągał nowozatrudniony, jak i doświadczony pracownik.

Motywacja do pracy

Pracownik musi wiedzieć, że rozumiemy jego potrzeby i wdrażamy takie rozwiązania, by czuł, że jest w firmie istotnym ogniwem całej machiny. W związku z tym pamiętajmy, by nie tylko informować go o kwestiach, które w swojej pracy może poprawić, ale również jasno dawać mu do zrozumienia, że doceniamy to, czego dokonał w ostatnim czasie. Tak opracowane zwięzłe podsumowanie daje wymierną korzyść pracownikowi. Dzięki temu wie na jakim etapie projektu się znajduje oraz jak dużo pracy musi włożyć w jego ukończenie. Daje to w efekcie wrażenie, że wykonywane obowiązki układają się w stopnie, prowadzące do sukcesu całego zespołu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%