Zamknij

Wybieramy idealny prezent dla bliskiej osoby. Czym się kierować?

09:28, 02.04.2019 | RED
Skomentuj

 

Kupowanie prezentów to temat rzeka. Wbrew pozorom łatwiej obdarować kogoś nieznajomego albo dalszego kolegę, gdyż poruszamy się w obszarze podarków uniwersalnych: kwiatów, czekoladek czy bonów prezentowych. Natomiast urodziny albo imieniny krewnych czy bliskich znajomych nierzadko zmuszają nas do zastanowienia: co on lub ona chcieliby dostać? Aby uniknąć kupna jedynie praktycznych prezentów, które niekoniecznie cieszą oko, warto przeczytać poniższy poradnik.

Kluczem do sukcesu jest słuchanie drugiego człowieka

Jeśli mamy częsty kontakt z obdarowywaną osobą, wykorzystajmy go na uważne słuchanie o jej potrzebach. Lecz nie chodzi tutaj o to, by na wzmiankę „Ostatnio zepsuł mi się mikser” biec do sklepu po nowy sprzęt i z uśmiechem ofiarować go w prezencie. Skupmy się na tym, o czym ten człowiek marzy. Może to coś związanego z jego pasją, zainteresowaniami? Bądźmy aktywnymi słuchaczami, patrzmy w oczy tej osobie, uśmiechajmy się i zadawajmy pytania. Dzięki temu poczuje, że jest dla nas ważna. Dobre wyjście to zapisywanie pomysłów na prezenty, na przykład w telefonie. Będziemy mieć gotową listę do wykorzystania przy różnych okazjach.

Osobie, która ma wszystko, możemy podarować najwięcej

Tam, gdzie kończą się przedmioty materialne, swój początek biorą podarki od serca. Zapewne każdy z nas ma mamę, babcię, ciocię bądź tatę, którzy ciągle powtarzają: nic mi nie kupujcie, bo ja już wszystko mam! W takim przypadku, zamiast głowić się nad prezentem, zaplanujmy wspólnie spędzony czas. Zastanówmy się, co ta osoba lubi robić i zabierzmy ją na spacer, do kina, teatru, restauracji albo na wieczór SPA. Dziś, kiedy większość z nas jest zapracowana i zaganiana, takie oderwanie od szarej rzeczywistości staje się jednym z najpiękniejszych prezentów.

Doskonałym pomysłem na podarek dla członka rodziny okaże się fotoksiążka upamiętniająca wspólne chwile lub ostatni krzyk mody – puzzle ze zdjęcia . To klasyczne puzzle z własną, nadrukowaną fotografią. Może się na niej znajdować wszystko, co tylko chcemy: od krajobrazów i portretów, przez zdjęcia z wakacji, aż po kadry ślubne podarowane gościom w podziękowaniu za ich obecność w najważniejszym dniu naszego życia.

Kupujmy prezenty, które spodobają się obdarowywanemu

Powyższe stwierdzenie sprawia wrażenie oczywistego, jednak nie zawsze takie jest. Przypomnijmy sobie, ile razy w życiu dostaliśmy prezent, który kompletnie nie przypadł nam do gustu, tylko dlatego, że wpadł w oko kupującej go osobie? Dlatego, zanim zapadnie decyzja, zastanówmy się, czy wybierana przez nas rzecz będzie idealna dla obdarowywanego, czy dla nas. Jeżeli prawidłowa odpowiedź to ta druga, zapamiętajmy nasze pragnienie i  przy najbliższej okazji wspomnijmy o nim komuś z rodziny albo przyjacielowi. Kto wie, może i my dostaniemy wtedy to, o czym długo marzyliśmy?

Jeżeli nadal nie mamy pomysłu, co podarować krewnemu, postawmy na sprawdzone prezenty z nutką rodzinnego ciepła. Własnoręcznie zrobiony album na zdjęcia, ramka, dedykowane kubki lub dostępne w sklepie internetowym Puzzle4u personalizowane puzzle ze zdjęcia ucieszą każdego, niezależnie od wieku.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz