Zamknij

Sondaż Marcina Palade w kujawsko-pomorskim: Sejm dla PiS, senat dla KO

10:40, 17.09.2019 | mkr/r.d.
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (15.09) socjolog i autor analiz wyborczych Marcin Palade opublikował swoje wyliczenia dotyczące województw. Określił w nich szansę poszczególnych ugrupowań oraz poparcie w wyborach do senatu.

Swoje wyliczenia, publikowane na TT, socjolog oparł na wynikach sondaży z połowy sierpnia. Jego zdaniem, prognoza preferencji wyborczych przyniesie zwycięstwo PiS. Partia rządząca ma szansę nawet do 6 mandatów (najmniej 5). W przypadku Koalicji Obywatelskiej będą to cztery mandaty (lub 5). Lewica ma szansę na dwa mandaty lub jeden. O mandat może powalczyć także nowe PSL.

Sześć mandatów dla PiS może oznaczać, że region inowrocławski wywalczy swojego przedstawiciela w sejmie.

Wykres poparcia dla ugrupowań przynosi zwycięstwo PiS (40%). KO ma szansę zdobyć 34%, Lewica 14%, PSL 7% w naszym województwie. Poniżej progu wyborczego znalazły się Konfederacja (3,5%) oraz inni.


W przypadku senatu, nasz senatorski okręg nr 10, socjolog przypisał opozycji w tym przypadku Krzysztofowi Brejzie. Zdaniem Palade, KO wygra także w Bydgoszczy (okręg nr 9) oraz Toruniu (okręg nr 11). Przegra natomiast w drugim toruńskim okręgu do senatu nr 13.

?

(mkr/r.d.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone