Zamknij

Nowy zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej nr 2 w Inowrocławiu 

08:37, 05.03.2021 | rj, Fot. PSP
Skomentuj
REKLAMA

Z dniem 1 marca mianowany na stanowisko Zastępcy Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 2 został st. kpt. Marcin Łośko. W uroczystości udział wzięli st. bryg. Tomasz Kruczyński Komendant Powiatowy PSP w Inowrocławiu, mł. bryg. Krzysztof Ferensztajn Dowódca JRG 2 oraz funkcjonariusze podziału bojowego.

Jak podaje PSP Inowrocław st. kpt. Marcin Łośko służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął 01.09.2003 r. jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.  

Przez ponad 17 lat służby profesjonalnie i z oddaniem niósł pomoc  w ratowaniu ludzkiego życia i mienia za co został niejednokrotnie wyróżniony. Służbę stałą  rozpoczął w 2005 r. w  Komendzie Powiatowej PSP w Inowrocławiu, gdzie kolejno zdobywał doświadczenie od stanowiska starszego ratownika JRG 2 w Inowrocławiu przez inspektora, specjalistę sekcji kontrolno-rozpoznawczej KP PSP w Inowrocławiu. W grudniu 2013 roku funkcjonariusz objął stanowisko zastępcy dowódcy zmiany, a w kwietniu 2020 r. dowódcy zmiany JRG 2 w Inowrocławiu.

St. kpt. Marcin Łośko przez wszystkie lata służby podnosił swoje kwalifikacje zawodowe. Po Szkole Aspirantów PSP w Poznaniu ukończył trzy uczelnie wyższe, w tym studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Nowy Zastępca Dowódcy JRG 2 otrzymał m. in. w 2020 roku nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za zaangażowanie w działaniach ratowniczo-gaśniczych, w 2017 roku nagrodę Komendanta Głównego PSP za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz 2016 roku nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP za szczególne zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych oraz realizowanie zadań wymagających znacznego nakładu pracy. (PSP)

 Dodatkowo odznaczony

„Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę” – nadany przez Prezydenta RP,

„Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa” – nadany przez Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

[ZT]870[/ZT]
 

(rj, Fot. PSP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%