Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Janikowa i Pakości wycofują się z plebiscytu i apelują #STOPpłatnymPlebiscytom

06:12, 03.08.2021 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Dzienniki regionalne we współpracy ze Związkiem Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej prowadzą aktualnie Wielki Plebiscyt Strażacki. Organizatorzy przyznają tytuły Strażakom Ochotnikom Roku, Jednostkom OSP Roku, Młodym Strażakom Roku i Orkiestrom Roku. Plebiscyty budzą sprzeciw strażaków ochotników. Do bojkotu konkursu zachęcają m.in. strażacy z Janikowa i Pakości.

Zabawa jest prosta ale i płatna. Polega na wybieraniu laureatów poprzez wysłanie SMS. Koszt jednej takiej wiadomości to 2,46 zł.  Taka form przeprowadzania konkursu polegająca na "kupowaniu" głosów ochotnikom się nie podoba. Jednostki z Janikowa oraz Pakości wyraźnie zaprotestowały.

- Ochotnicza Straż Pożarna przy Ciech Soda Polska S.A. w Janikowie  pragnie poinformować, że nie bierze udziału w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Pomorską - "Jednostka OSP roku 2021" oraz "Strażak ochotnik roku 2021" Pieniądze które zostały by przeznaczone na SMS-y proponujemy wpłacić na cele charytatywne. Na pewno znajdą się osoby które będą potrzebować takiej pomocy - poinformowali strażacy z Janikowa.

- Plebiscyt strażacki jest organizowany cyklicznie. W tym roku przy okazji stulecia ZOSP RP ma, jak deklarują organizatorzy, znamienitszy charakter. Patronat nad wydarzeniem objął były premier, prezes Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Waldemar Pawlak. Także w tym roku tak widoczna i zdecydowana jest masowa dezaprobata środowisk strażaków ochotników dla komercyjnych wyborów "najlepszych" druhów i jednostek. - podkreśla nasz partnerski portal spotradomsko.pl, który również poinformował o wycofywaniu się z konkursu jednostek OSP Ruchna, OSP Bolestryszyce i OSP Niedalino.

O to aby nie oddawać głosu apelują także strażacy z Pakości. Jednostka poinformowała, że nie bierze udziału w plebiscycie organizowanym przez Gazetę Pomorską.

- Wszystkich tych, którzy zechcieli oddać na nas głosy, prosimy o wpłatę dowolnej kwoty na rzecz chorych dzieci, dla ludzi którzy naprawdę tego potrzebują. Ratownictwo to nie są wyścigi i nie jesteśmy tutaj dla poklasku i rankingów, a dla Państwa bezpieczeństwa. Każda jednostka OSP, każdy strażak zasługuje na uznanie, bez podziału na lepszych i gorszych - podkreśliła OSP w Pakości.

- Plebiscyty, w których za pomocą smsów, można kupić sobie wybrany tytuł cieszą się często popularnością potrzebujących atencji nominowanych. W ciągu roku grupa wydawnicza (należąca od niedawna do PKN Orlen) prowadzi różnego rodzaju wybory np. Babcia i Dziadek Roku, Sportowy Talent, Świąteczne Gwiazdeczki, Mistrzowie Urody czy Przedszkolak na Medal - zauważa spotradomsko.pl.

A co Wy o tym sądzicie?

[ZT]1763[/ZT]

[ZT]1757[/ZT]


 

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

Prawdziwy PolakPrawdziwy Polak

0 0

Brawo, powinno sie zbojkotowac cała gazete pomorska, ktora jest w rekach niemieckich ssmanow a nie Polaków. Bojkot gówna jak tvnu! 15:18, 23.08.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%