Zamknij
REKLAMA

O tolerancji i pomocy z uczniami

14:01, 12.10.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Policjantki z Inowrocławia i policjant z Pakości spotkali się z uczniami jednej z klas Szkoły Podstawowej w Pakości. Lekcja profilaktyczna dotyczyła wzajemnych relacji, które należy budować od dziecka. Policjanci podczas zajęć posłużyli się przykładami, filmami i spotami promującymi międzyludzkie kontakty bez agresji i jej eskalacji.

Dziś (12.10) w jednej z klas pakoskiej szkoły policjanci spotkali się z uczniami, aby porozmawiać o życiu szkolnym i społecznym młodych osób. Ważne zagadnienia dotyczyły wzajemnej tolerancji i relacji wśród młodzieży. Policjanci podczas lekcji posłużyli się przykładami zachowań pewnych nastolatków, którzy na skutek negatywnego wpływu grupy popadli w konflikt z prawem. Wspólna dyskusja polegała na wymianie poglądów, co zrobić by zapobiec złym następstwom i konsekwencjom.

Podczas zajęć policjanci wyemitowali filmy i spoty, które traktują o tolerancji, współdziałaniu w dobrej sprawie i zapobieganiu krzywdzeniu rówieśników. Ważną rolę w szkole we współpracy z młodzieżą odgrywają nauczyciele. Dlatego policjanci przekonywali uczniów, aby razem przeciwdziałali agresji w szkole. Temu służyć mają liczne pogadanki i wskazówki również na lekcjach godzin wychowawczych.

[ALERT]1634040100739[/ALERT]

[ZT]2004[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%