Zamknij

Janikowo blisko mieszkańców. Nowy sposób powiadamiania!

13:06, 16.11.2018 | P.B
Skomentuj
REKLAMA

 

Urząd Gminy i Miasta Janikowa uruchomił system mobilnej komunikacji z mieszkańcami. Za pomocą sprawdzonego w setkach samorządów systemu SISMS będzie na bieżąco informować mieszkańców o najważniejszych wydarzeniach bezpośrednio na telefon.

System dla użytkowników jest bezpłatny i restrykcyjnie przestrzega zasad wymaganych przez RODO. W systemie można się zarejestrować na dwa sposoby przez pobranie na smartfona aplikację BLISKO lub zamówić powiadomienia SMS.

- Zdecydowanie zachęcamy do pobrania aplikacji BLISKO, w której można znaleźć nie tylko nasze serwisy, ale również zamówić powiadomienia od innych nadawców np. „Policji”, „Wyłączenia Prądu”. Aplikacja dostarcza pełne komunikaty z multimediami, a o nowej wiadomości powiadamia podobnie jak SMS. Wymaga dostępu do internetu, ale jest tak zaprojektowana, że ma znikomy pobór danych. Warto być BLISKO - podaje janikowski magistrat.

Na telefony przesyłane będą aktualne sprawy dotyczące mieszkańców, zagrożenia i niebezpieczeństwa, istotne utrudnienia i awarie, imprezy kulturalne i sportowe, nadchodzące wydarzenia oraz ostrzeżenia wojewódzkie z RSO oraz komunikaty od łowców burz.

- Osoby, które nie posiadają telefonu typu smartfon mogą zamówić krótkie komunikaty SMS. Niestety wiadomości SMS mają duże ograniczenia i są dużo droższe, dlatego za ich pomocą będziemy informować tylko o najważniejszych sprawach - dodaje magistrat.

Link do pobrania znajdziesz tutaj.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

TakiJedenTakiJeden

0 0

System SISMS w gminie działa już od 2014 roku, teraz po prostu go rozwinęli. Można mieć dostęp do tych samych powiadomień z pozycji aplikacji. 15:59, 16.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz