Zamknij

Pomysł na prezent dla nastolatka zafascynowanego technologią

08:06, 21.01.2019 | MP
Skomentuj
REKLAMA

W dzisiejszych czasach młodzież od upragnionych gadżetów dzieli zazwyczaj jedno zbliżenie karty lub zlecenie przelewu przez internet. Rzadko kiedy rodzice każą swoim pociechom czekać i  - mówiąc kolokwialnie - „zasłużyć” na dany podarek, za którym kryje się nowe urządzenie lub drogie i oryginalne akcesoria. Jednak jeśli młodzi ludzie mają wszystko, czego zapragną, co możemy zaproponować im jako prezent przy osiemnastych lub też wcześniejszych urodzinach czy imieninach? Poniżej podpowiadamy, co najlepiej kupić, aby sprawić radość solenizantom będącym o krok od dorosłości.

Po pierwsze, research zainteresowań i hobby

Idealną sytuacją jest, kiedy zaskakuje nas święto i jubileusz osoby mogącej się poszczycić wyraźną pasją. Wtedy wystarczy rozmowa z najbliższymi obdarowywanego, którzy siłą rzeczy na co dzień stykają się z jego hobby. Najczęściej to właśnie domownicy bądź też sami rodzice będą w stanie podpowiedzieć nam, jaki przedmiot lub usługę najlepiej wybrać dla dorastającej osoby. Mogą to być jednak zarówno rzeczy ogólnie wiążące się z zainteresowaniami, jak choćby seria filmów przyrodniczych z narracją Sir Davida Attenborough, nowy naciąg do zestawu perkusyjnego a może kupon na usługę VOD. Ile postaci, tyle różnorodnych pomysłów na prezent.

Zainspirujmy się własnymi doświadczeniami

Zawsze możemy jednak zaryzykować i samodzielnie wybrać przedmiot, o którym wiemy, że będzie doskonałym upominkiem oraz pamiątką nastych urodzin – w tej kategorii najczęściej wybierane bywają książki (najczęściej te, na których lekturze sami wyrośliśmy), instrumenty muzyczne a także przedmioty związane z aktywnościami sportowymi, jak choćby oryginalne stroje piłkarskie, rękawice bokserskie, a nawet kosze czy bramki. Oczywiście jednak powinniśmy oprzeć się chęci nabywania prezentu, o którym wiemy, iż będzie odpowiedni dopiero za jakiś czas – tego rodzaju myślenie pozostaje najczęstszym wrogiem celebrowanych okazji i zabawy. Lepiej zdecydować się na coś, co może być użyte natychmiast po rozpakowaniu, niż łudzić się, że młody człowiek będzie pamiętał o naszym suwenirze za rok lub dwa.

Postawmy na to, co pewne i użyteczne

Ostatnią z dziedzin, na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze podarunku będzie naturalnie praktyczny wymiar realizacji poszczególnych pasji. Musimy pamiętać bowiem, iż w obecnych czasach pożywką i codziennym nauczycielem młodzieży jest oczywiście internet. To w nim  nastolatki, a potem dwudziestolatkowie znajdują wszelkie rozwiązania, przepisy i gotową wiedzę. W związku z tym stanem rzeczy powinniśmy baczniej przyjrzeć się temu, co pozwala im się łączyć z siecią WWW. Naturalnie będzie nam potrzebna informacja o marce, serii oraz modelu telefonu (o to również można podpytać rodzinę).  Kiedy już poznamy te informacje, pozostanie nam tylko zakup gadżetów, o których młodzi myślą najrzadziej, a które mogą uratować niejednego smartfona przed upadkiem lub nadmiernym porysowaniem. Naszym prezentem może być więc przykładowo ochronna folia iphone 7 plus, jednak prawdziwym podarkiem będzie bezpieczeństwo, żywotność i protekcja dla sprzętu kluczowego w życiu każdego człowieka.

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz