Zamknij
REKLAMA

Przedświąteczny czas przygotowań, nie zapomnij o własny bezpieczeństwie!

11:41, 11.04.2022 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami okres świątecznych przygotowań i wzmożonych zakupów. Policja przypomina aby podczas przygotowań nie zapomnieć o rozwadze.

W sposób prawidłowy zabezpieczmy swoje mienie przed złodziejami - kieszonkowcami, którzy będą chcieli skorzystać z każdej nadarzającej się w tym czasie okazji. Dlatego też w miejscach zatłoczonych takich jak: sklepy, giełdy, bazary, targowiska, czy środki komunikacji pamiętajmy o zwracaniu uwagi  na osoby znajdujące się tuż przy nas.Na zakupy zabierajmy tylko niezbędną ilość pieniędzy, jaką planujemy wydać.

Nie zabierajmy całej wypłaty lub emerytury, bo w przypadku kradzieży stracimy całą gotówkę.Nie nośmy w kieszeniach ważnych dokumentów, wartościowych przedmiotów. Torebkę nośmy w taki sposób, aby przez cały czas mieć ją na widoku, nawet wtedy gdy oglądamy jakiś towar i mamy zajęte tym ręce.

    Uwaga na przedświątecznych domokrążców

W związku ze zbliżającymi się świętami Policja apeluje do wszystkich o szczególną czujność w stosunku do osób, które w tym okresie odwiedzają nasze mieszkania. Okres przedświąteczny bowiem to czas wzmożonych odwiedzin tzw. „domokrążców”.

Zwracajmy zatem uwagę na to kogo wpuszczamy na klatkę i w jakim celu ktoś wchodzi. Bacznie przyglądajmy się osobom kręcącym się wokół naszych domów. Złodziej zawsze przed dokonaniem np. włamania kieruje się rozpoznaniem terenu. Nie lekceważmy sygnałów, że ktoś obcy np. pytał w jakich godzinach najczęściej nas nie ma w domu. Mogą to bowiem być przygotowania do kradzieży z włamaniem do mieszkania. Bądźmy ostrożni i przewidujący oraz nie lekceważmy sygnałów a w razie stwierdzenia niepokojących faktów powiadamiajmy o tym  Policję.

[ZT]2767[/ZT]

[ZT]2758[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%