Zamknij
REKLAMA

Scenariusz opracowany przez Centrum Promocji Dialogu oraz MGOPS trafił do szkół

11.13, 26.05.2022 KPP
Skomentuj
REKLAMA

Tematyka dotycząca mowy nienawiści „rozlała się” na terenie powiatu inowrocławskiego. Celem policyjnych profilaktyków było to, aby to zagadnienie zostało koniecznie przerobione z uczniami. Kolejne klasy w szkołach uczestniczyły w zajęciach.

Hejt, mowa nienawiści, to już nie są obce określenia, bo nawet młodzi ludzie się z nimi spotykają. Dlatego, aby umieć je rozróżnić i wiedzieć jak na nie reagować, inowrocławskie policjantki i przedstawiciele Centrum Promocji Dialogu w Janikowie oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie, specjalnie dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego przygotowali scenariusz zajęć.

W maju zajęcia na ten właśnie temat przeprowadzili nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy szkolni ze szkół podstawowych w: Janikowie, Pakości, Racicach, Woli Wapowskiej i Integracyjnej w Inowrocławiu. Temat zajęć brzmiał „Przeciwdziałanie mowie nienawiści – co może zrobić każdy z nas?”.

- „W czasie zajęć uczniowie rozwijali wrażliwość wobec osób zróżnicowanych społecznie, radzenie sobie z mową nienawiści, pracę zespołową” –wychowawca klasy z Woli Wapowskiej.

- „Pomógł im w tym bardzo zaproponowany scenariusz lekcji, według którego wszyscy wychowawcy klas IV- VIII przeprowadzili tematyczne zajęcia” - pedagog szkolny z Janikowa.

- „Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie włączyli się w dyskusję” - wychowawca klasy z Pakości.

- „Uczniowie podkreślali, że mowa nienawiści dotyczy tak dzieci jak i dorosłych” – nauczyciel z Racic.

- „Podobało się uczniom, że zajęcia nie były nudne i że wszyscy pracowali” – wychowawca z Inowrocławia.

Relacje fotograficzne przesłane przez szkoły pozwalają stwierdzić, że lekcje były niezwykle pożyteczne i dały uczniom wiele informacji oraz uzupełniły ich wiedzę na temat mowy nienawiści. Brawo WY!

[ZT]2980[/ZT]

[ZT]2977[/ZT]

 

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%