Zamknij
REKLAMA

Scenariusz opracowany przez Centrum Promocji Dialogu oraz MGOPS trafił do szkół

11:13, 26.05.2022 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Tematyka dotycząca mowy nienawiści „rozlała się” na terenie powiatu inowrocławskiego. Celem policyjnych profilaktyków było to, aby to zagadnienie zostało koniecznie przerobione z uczniami. Kolejne klasy w szkołach uczestniczyły w zajęciach.

Hejt, mowa nienawiści, to już nie są obce określenia, bo nawet młodzi ludzie się z nimi spotykają. Dlatego, aby umieć je rozróżnić i wiedzieć jak na nie reagować, inowrocławskie policjantki i przedstawiciele Centrum Promocji Dialogu w Janikowie oraz Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Janikowie, specjalnie dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych powiatu inowrocławskiego przygotowali scenariusz zajęć.

W maju zajęcia na ten właśnie temat przeprowadzili nauczyciele, wychowawcy i pedagodzy szkolni ze szkół podstawowych w: Janikowie, Pakości, Racicach, Woli Wapowskiej i Integracyjnej w Inowrocławiu. Temat zajęć brzmiał „Przeciwdziałanie mowie nienawiści – co może zrobić każdy z nas?”.

- „W czasie zajęć uczniowie rozwijali wrażliwość wobec osób zróżnicowanych społecznie, radzenie sobie z mową nienawiści, pracę zespołową” –wychowawca klasy z Woli Wapowskiej.

- „Pomógł im w tym bardzo zaproponowany scenariusz lekcji, według którego wszyscy wychowawcy klas IV- VIII przeprowadzili tematyczne zajęcia” - pedagog szkolny z Janikowa.

- „Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy aktywnie włączyli się w dyskusję” - wychowawca klasy z Pakości.

- „Uczniowie podkreślali, że mowa nienawiści dotyczy tak dzieci jak i dorosłych” – nauczyciel z Racic.

- „Podobało się uczniom, że zajęcia nie były nudne i że wszyscy pracowali” – wychowawca z Inowrocławia.

Relacje fotograficzne przesłane przez szkoły pozwalają stwierdzić, że lekcje były niezwykle pożyteczne i dały uczniom wiele informacji oraz uzupełniły ich wiedzę na temat mowy nienawiści. Brawo WY!

[ZT]2980[/ZT]

[ZT]2977[/ZT]

 

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%