Zamknij
REKLAMA

Rzecznik rządu: czternasta emerytura będzie wypłacana; rząd nie ma żadnych planów zmian w tym zakresie

18.20, 28.07.2022 PAP Aktualizacja: 18.20, 28.07.2022
Skomentuj PAP
REKLAMA

Tomasz Lenz w TVP Info wypowiadając się na temat inflacji powiedział: "Zastanówmy się, czy okresowo nie ograniczyć wypływ pieniądza na rynek". "Czyli może jednak zawiesić czternastkę, piętnastkę" - dodał. "Jeżeli obiecujemy czternastkę, piętnastkę, ludzie te pieniądze otrzymują, biegną do sklepu te pieniądze wydają i znowu nakręcają inflację" - mówił poseł.

Mimo tego, co proponuje poseł PO Tomasz Lenz, czternasta emerytura, będzie wypłacana. Pierwsza tura już pod koniec sierpnia - powiedział w czwartek rzecznik rządu Piotr Müller. Zapewnił, że rząd nie planuje zmian w tym zakresie.

Do tej wypowiedzi odniósł się w czasie czwartkowego briefingu prasowego Piotr Müller.

"Emeryci są tą grupą, która najmocniej odczuwa kwestie związane z wyższymi cenami, ponieważ ich koszyk produktowy złożony jest w głównej mierze z produktów, które mają stosunkowo wysoką inflację" - powiedział rzecznik rządu zapewniając, że "czternasta emerytura, która mimo tego, co proponuje poseł PO Tomasz Lenz, będzie wypłacana. "Rząd nie ma żadnych planów zmian w tym zakresie" - podkreślił Müller.

Zapowiedział, że "pierwsza tura świadczeń emerytalnych w zakresie czternastej emerytury będzie wypłacana pod koniec sierpnia". "Później przez wrzesień - w zależności, od tego, kto, w jakim momencie otrzymuje świadczenia emerytalne, w tym czasie otrzyma czternastą emeryturę" - wyjaśnił rzecznik rządu. Przypomniał, że to świadczenie na rękę wynosi 1 tys. 217 zł.

Zaznaczył, że "te świadczenia, które rząd Prawa i Sprawiedliwości przyjął w swoich ostatnich latach funkcjonowania są podtrzymane, a tam gdzie trzeba rozwinięte, tak jak chociażby - Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, czyli dodatkowe świadczenie dla osób, które posiadają małe dzieci, czy Wyprawka Szkolna". (PAP)

Autor: Magdalena Gronek, Adrian Kowarzyk

mgw/ amk/ mhr/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%