Zamknij

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu z wyróżnieniem w konkursie filmowym podczas festiwalu EnergaCamerimage

08:48, 13.11.2019 | B.K., FOT UM.
Skomentuj
REKLAMA

Dziś (12 listopada) w toruńskim Akademickim Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa” odbyła się uroczysta gala podsumowująca 8. edycję edukacyjno-profilaktycznego programu dla młodzieży „Sztuka Wyboru”. Podczas uroczystości będącej częścią festiwalu EnergaCamerimage, poznaliśmy laureatów konkursu filmowego, polegającego na zrealizowaniu filmu profilaktycznego na temat problemów i zagrożeń, przed którymi staje dzisiejsza młodzież oraz wskazaniu możliwości pozytywnego ich rozwiązania.

Na konkurs nadesłano 23 filmy ze szkół ponadpodstawowych, placówek oświatowo - wychowawczych oraz placówek pozaszkolnych prowadzących zajęcia edukacyjne i kulturalno-oświatowe dla młodzieży z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

Zdobywcami pierwszego miejsca w konkursie filmowym zostali uczniowie z Filmowego Klubu Absolwenta przy Zespole Szkół nr 8 w Bydgoszczy Drugą nagrodę otrzymali uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy, trzecią młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Więcborku (powiat sępoleński). Lista wszystkich laureatów w załączeniu.

W ramach projektu reaktywowano konkurs graficzny, którego tematem przewodnim było „Odpowiedzialni młodzi pasażerowie”. Konkurs był przeznaczony dla młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych całej Polski.

Zadaniem było wymyślenie hasła i plakatu profilaktycznego mobilizującego młodych pasażerów do zwrócenia uwagi swoim rodzicom na bezpieczne kierowanie pojazdami. Na konkurs wpłynęło 66 prac. Zwycięzcą  w konkursie graficznym został Szymon Łukaszewski. Drugie miejsce zdobyła Martyna Zemke, a trzecie Anna Dublańska. Wszyscy laureaci uczęszczają do Zespołu Szkół Plastycznych w Bydgoszczy.

Ponadto w tym roku pilotażowo zorganizowano konkurs profilaktyczny przeznaczony dla drużyn, składających się z nauczyciela i dwóch uczniów. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wspólne zrealizowanie działań profilaktycznych dotyczących problemów i zagrożeń młodzieży, ze wskazaniem możliwości ich pozytywnego rozwiązania. Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Branżowa Szkoła I Stopnia Start w Bydgoszczy, V Liceum Ogólnokształcące w Toruniu, Zespół Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu, Zespół Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Mechanicznych w Bydgoszczy, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Chełmnie,  Klub Absolwenta przy Szkole Podstawowej nr 30 w Bydgoszczy, Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Kościelcu (powiat inowrocławski).

W ramach projektu „Sztuka Wyboru”, oprócz konkursu na najlepszy krótki film,  organizowane są warsztaty filmowe. W czerwcu odbyły się dwie tury spotkań, podczas których chętni uczniowie poznawali tajniki sztuki filmowej. Dzięki warsztatom teoretycznym i praktycznym, prowadzonym przez uznanych filmowców oraz pracy z kamerą filmową, młodzież miała okazję nie tylko poznać zawód filmowca, ale także samodzielnie opowiedzieć o najpoważniejszych problemach swojego pokolenia. 

Do współpracy przy projekcie zaproszeni zostali twórcy polskiego filmu. W tegorocznej edycji gośćmi warsztatów byli: Roma Gąsiorowska, Szymon Piotr Warszawski, Małgorzata Sobieszczańska, Bartosz Piotrowski, Barbara Białowąs, Roman Przylipiak, Jakub Jakielaszek, Barbara Zapolska-Łodej, Konrad Śniady, Adam Bajerski, Marcin Kopeć, Tomasz Augustynek, Lude Reno.

Program "Sztuka wyboru" jest realizowany we współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko – Pomorskiego z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy oraz Fundacją Tumult.

Więcej o programie na stronie www.sztukawyboru.pl

(B.K., FOT UM.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz