Zamknij

Działania "Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta"

14:18, 05.02.2020 | KPP
REKLAMA
Skomentuj


Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Inowrocławia przygotowali i przeprowadzili działania „Bezpieczny pieszy, bezpieczny rowerzysta”. Szczególną uwagę poświęcili bezpieczeństwu niezmotoryzowanych – pieszych i cyklistów.

Wczoraj (04.02) funkcjonariusze WRD inowrocławskiej Policji prowadzili działania, podczas których szczególną uwagę skierowali na bezpieczeństwo poruszających się pieszo i na rowerach. Mundurowi zwracali oczywiście uwagę, na popełniane przez tą grupę wykroczenia, ale także na kierujących pojazdami, którzy nie przestrzegali przepisów ruchu drogowego względem niezmotoryzowanych.

Ze szczególnym zainteresowaniem mundurowych spotkało się, m.in. respektowanie przepisów dotyczących poruszania się po drogach dla rowerów, chodnikach czy przejściach dla pieszych, a także ustępowania pierwszeństwa osobom znajdującym się na pasach. Policjanci sprawdzali również stan techniczny rowerów i ich wymagane wyposażenie, a w przypadku pieszych, czy posiadają wymagane po zmierzchu poza obszarem zabudowanym odblaski.

W akcję było zaangażowanych dziewiętnastu funkcjonariuszy WRD, którzy ujawnili 38 wykroczeń związanych z akcją. Najwięcej, bo aż 24 z nich, zostały popełnione przez rowerzystów. Pieszych popełniających wykroczenie było zdecydowanie mniej, bo 10. Co ciekawe, wszyscy z nich przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Funkcjonariusze ujawnili także 4 wykroczenia popełnione przez kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów.

Sprawcy łamiący przepisy ruchu drogowego w 32 przypadkach otrzymali od policjantów pouczenia, a w 2 zostali ukarani mandatami.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone