Zamknij

Region: Znaleziono amunicję z czasów II Wojny Światowej

10:33, 19.05.2020 | KPP
Skomentuj

Mowa o niewypałach, które ciągle są gdzieś znajdowane. Najczęściej ujawniane są podczas prac polowych i budowlanych. Policjanci ostrzegają! tylko rozsądek może spowodować, że nikomu nic się nie stanie! Takie „wykopki” trzeba niezwłocznie zgłaszać służbom.

Niewypały - nie dotykaj, nie zbieraj, nawet nie podnoś, by obejrzeć z bliska. Mówi się, że jeśli „TY widzisz niewypał, on również widzi Ciebie” i może ranić, a nawet zabić. Takie zasady trzeba mieć w głowie, jeśli natrafimy przypadkowo na niewybuchy. Wczoraj (18.05) na terenie wsi Liszkowice gmina Rojewo, w gospodarstwie rolnym, podczas kopania piasku, mężczyzna znalazł amunicję. Na szczęście, nie zwlekał, natychmiast skontaktował się z numerem alarmowym i powiadomił służby.

[POGODA]1589875408822[/POGODA]

Na miejsce pojechał patrol do działań minersko-pirotechnicznych inowrocławskiej policji. Teren znaleziska został zabezpieczony, a o wykopaliskach powiadomiono wojskowy patrol saperski. Dokładne sprawdzenie miejsca skutkowało wydobyciem 214 sztuk skorodowanej amunicji kaliber 7,92 mm. Wszystko wskazuje na to, że przetrwała ona w ziemi od czasów II Wojny Światowej. Amunicję zabrał patrol saperski, który zneutralizują ją na poligonie. Nietypowe znalezisko mogło zagrażać ludziom, dlatego postawa zgłaszającego była jak najbardziej prawidłowa.

[ALERT]1589875273245[/ALERT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz