Zamknij

Szpital w Inowrocławiu z dotacją. Wojewoda podpisał umowy na dofinansowanie

18.03, 17.03.2022 . Aktualizacja: 18.04, 17.03.2022
Skomentuj
REKLAMA

Rząd przeznaczył ponad 11 mln zł na wsparcie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki temu lecznice zakupią sprzęt i aparaturę medyczną. Dzisiaj wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał umowy na dofinansowanie 12 placówek.

 Uroczystość rozpoczęła się minutą ciszy dla uczczenia zamordowanych cywili, kobiet, dzieci i pracowników służby zdrowia na Ukrainie. Wojewoda podkreślał, że mimo bardzo trudnej sytuacji za naszą wschodnią granicą i ogromnej skali pomocy udzielanej przez Polskę, inwestycje i gospodarka też cały czas muszą się rozwijać.

 Kujawsko-pomorskie szpitale zostaną dofinansowane w ramach Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

[FOTORELACJA]178[/FOTORELACJA]

 „Spotykam się dzisiaj z Państwem, aby podpisać umowy na dofinansowanie placówek i zarazem podziękować za nasze wspólne, niemal dwuletnie, zmagania z pandemią. Mamy za sobą pięć fal covidowych, które były dla nas wszystkich trudnym wyzwaniem. Dlatego tym bardziej cieszę się, że Minister Zdrowia Adam Niedzielski – za pośrednictwem wojewodów – przekazał kolejne środki na doposażenie szpitali” – powiedział.

[FOTORELACJA]329[/FOTORELACJA]

 Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Jan Gessek zwrócił uwagę na fakt, że przez okres ostatnich 2 trudnych lat w szpitalach regionu hospitalizowanych było ponad 21 tysięcy pacjentów, a w samym 2021 r. – ponad 13 tysięcy pacjentów.

 „To dzięki Państwa zaangażowaniu, umiejętnościom zarządczym oraz wiedzy i doświadczeniu udało się ten proces tak sprawnie, spójnie i szybko zorganizować. To dlatego mogliśmy uratować wszystkich – wszystkich pacjentów, którzy byli możliwi do uratowania” – podkreślił.

 Następnie wojewoda Mikołaj Bogdanowicz podpisał umowy z kierownictwem poszczególnych placówek medycznych:

 • Zespół Opieki Zdrowotnej w Brodnicy otrzymał blisko 4 mln zł rządowego wsparcia na zakup tomografu komputerowego 128-warstwowego wraz z przyłączeniami. Zadanie obejmuje również adaptację pomieszczeń. Umowę z wojewodą podpisał dyrektor Dariusz Szczepański.
 • Szpital Wielospecjalistyczny im. dra Ludwika Błażka w Inowrocławiu otrzymał 3 mln zł rządowego wsparcia na zakup tomografu. Umowę odebrał Zastępca Dyrektora ds. Lecznictwa – Naczelny Lekarz Szpitala dr Bartosz Myśliwiec.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Rypinie otrzymał 1 mln 150 tys. zł rządowego wsparcia na zakup tomografu komputerowego. Umowę odebrał Zastępca Dyrektora Marek Bruzdowicz.
 • Nowy Szpital w Świeciu otrzymał dofinansowanie na kwotę ponad 650 tys. zł. na zakup cyfrowego aparatu RTG oraz aparatów do hemodializ. Umowę podpisali: Prezes Zarządu Przemysław Leśniewski oraz Członek Zarządu Łukasza Płaza.
 • Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Mogilnie otrzymał rządowe dofinansowanie na ponad 415 tys. zł. Lecznica za tę kwotę zakupi zestaw endoskopowy. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor dr Ewa Bonk-Woźniakiewicz.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał ponad 370 tys. zł z przeznaczeniem na: zakup aparatu USG, łóżek do intensywnego nadzoru i systemu kompresji klatki piersiowej LUCAS. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor Justyna Wileńska.
 • Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim otrzymał rządowe wsparcie na blisko 360 tys. zł. Zakupione zostaną za to aparaty do USG oraz urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej. Umowę z wojewodą podpisał Prezes Mariusz Trojanowski.
 • Szpitala Lipno otrzyma dofinasowanie na ponad 350 tys. zł. Za tę kwotę zakupione zostaną: łóżka dla pacjentów o zwiększonej masie ciała, podnośnik oraz aparat do znieczulenia. Umowę z wojewodą podpisał Prezesa Zarządu Andrzej Wasielewski.
 • Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy otrzymało rządowe wsparcie na kwotę ponad 315 tys. zł. Do centrum trafi urządzenie do terapii nerkozastępczej, aparat do EKG oraz monitor funkcji życiowych. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor Mariola Brodowska.
 • Zakład Opieki Zdrowotnej w Chełmnie otrzymał dofinansowanie w wysokości 190 tys. zł. Zakupiony zostanie za to kolonoskop i gastroskop. Umowę z wojewodą podpisała Dyrektor Marzanna Ossowska.
 • Nowy Szpital w Wąbrzeźnie otrzymał rządowe wsparcie na ponad 170 tys. zł. Zakupione zostaną: aparat USG oraz aparat high flow z nawilżaczem i generatorem wysokiego przepływu. Umowę z wojewodą podpisał Prezes Zarządu Łukasz Płaza.
 • Samodzielny Publiczny Zakładu opieki Zdrowotnej w Radziejowie otrzymał dofinansowanie w wysokości 170 tys. zł. Za tę kwotę zaplanowano zakup urządzenia do terapii wysokoprzepływowej oraz mobilnego USG z głowicami do badania płuc. Umowę z wojewodą podpisał Dyrektora Sebastian Jankiewicz.

[ZT]2014[/ZT]

[ZT]2013[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%