Zamknij

Zbiornik retencyjny gromadzi wodę. Burmistrz: To mądre gospodarowanie wodą

14.57, 01.07.2022 . Aktualizacja: 15.27, 01.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Gromadzenie wód na Kujawach ma dziś kolosalne znaczenie. Taką rolę z powodzeniem pełni zbiornik retencyjny w Janikowie przy ulicy Szkolnej.

Budowa kanalizacji deszczowej wraz ze zbiornikiem retencyjnym na działce gminnej przy ulicy Szkolnej w Janikowie została wykonana przez firmę Broster z Janikowa, wartość zadania to 353.010 złotych brutto. Odwodnienie obejmuje odcinek ul. Szkolnej i teren przy Szkole Podstawowej.

[FOTORELACJA]199[/FOTORELACJA]

- Po ostatnich opadach zbiornik napełnia się wodą deszczową. Od kilku lat zwracamy uwagę na to, że największym problemem jest stepowienie Kujaw i zachodzące, także w naszej gminie zmiany klimatyczne. Janikowo i sąsiednie gminy zarówno powiatu inowrocławskiego, jak i mogileńskiego zostały oznakowane jako obszary wyraźnego deficytu wody. Zbiornik retencyjny jest jednym z elementów działań, które mają za zadanie mądrze gospodarować wodą - podkreśla Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński. 

Powierzchnia zbiornika wynosi 590 m2, maksymalna głębokość 3,0 m, a jego ogólna pojemność to 100m3. 

Gmina zaproponowała PKP włączenie do systemu odwodnienia terenu przy dworcu ogólna pojemność to ponad 100 m 3. Gmina zaproponowała PKP włączenie do systemu odwodnienia terenu przy dworcu kolejowym na ul. 1 Maja.

W tej sprawie nie zapadła jednak jeszcze decyzja administracji kolejowej. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości wody będzie możliwość wykorzystania jej do podlewania sąsiedniego boska szkolnego i terenów zieleni.

[ZT]3161[/ZT]

[ZT]3158[/ZT]

[ZT]3157[/ZT]
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%