Zamknij

W Szkole Rzemiosła zamontowany zostanie symulator samochodu do nauki jazdy!

11.59, 06.07.2022 . Aktualizacja: 12.41, 06.07.2022
REKLAMA

W okresie wakacyjnym w Szkole Rzemiosła zamontowany zostanie Symulator Samochodu do Nauki Jazdy. Konstrukcja ma na celu rozwijanie młodych rzemieślników, nie tylko mechaników samochodowych.

Symulator Samochodu to konstrukcja przestrzenna ze stali, składająca się z podkładu, fotela, kierownicy, pedałów oraz skrzyni biegów, które w sposób bardzo dokładny oddają realizm jazdy prawdziwym samochodem.

- Nasza szkoła wychodzi naprzeciw oczekiwaniom dzisiejszej młodzieży. Umiejętność prowadzenia auta to konieczność. Symulator daje takie możliwości. Z nowoczesnego sprzętu skorzystają nie tylko mechanicy samochodowi bowiem na rynku zawodowym liczy się dziś mobilność. Obejmuje ona także  fryzjerki i sprzedawców, którzy również muszą dojeżdżać do klientów czy przewozić swój towar - wyjaśnia dyrektor szkoły Ireneusz Springer.

[FOTORELACJA]203[/FOTORELACJA]

Profesjonalny symulator to także trzy monitory przystosowane do długiej pracy. Oprogramowanie zawiera trasy zarówno w mieście, jak i plac manewrowy. To idealny sprzęt do nauki jazdy.

- Warto dodać, że mechanicy samochodowi, którzy uczą się w naszej szkole mogą w łatwy i prosty sposób zrozumieć jak działa  samochód. Osoby, które będą przygotowywać się do nauki jazdy będą mogły skorzystać z pomocy wirtualnego instruktora lub pojeździć samochodem w tzw. trybie swobodnym — dodaje  dyrektor.

Symulator zawiera także tryb egzaminów, w którym kursant może sprawdzić swoje możliwości. Młodzi rzemieślnicy będą mogli wybrać tryb realistyczny (widok z środka samochodu)  lub arcade (widok zza samochodu).  Dodatkowo dołączony do oprogramowania jest bardzo rozbudowany symulator samochodu.

- Chcemy pokazać, że rzemieślnicy to bardzo nowocześni ludzie. Bazując na najnowszej technologii przyszli przedsiębiorcy w prosty i łatwy sposób zapoznają się z podstawami prowadzenia samochodu i przepisami ruchu drogowego, a mechanicy samochodowi bez wychodzenia ze szkoły zrozumieją jak działa samochód — wyjaśnia dyrektor.

Z nowego sprzętu będzie można skorzystać od nadchodzącego roku szkolnego 2022/2023.

[ZT]3189[/ZT]

[ZT]3183[/ZT]

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%