Zamknij

Ważne zadanie dla regionu: 200 mln złotych na drogę Inowrocław-Solec Kujawski

11.47, 14.10.2022 rj, fot. Jacek Nowacki Aktualizacja: 11.48, 14.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Do gmin, powiatów i województw w całym kraju przekazanych zostanie blisko 5 miliardów złotych. To wyniki nowego Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Pieniądze trafią także dla naszego województwa. Jak zaznacza wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz skorzystają  m.in. mieszkańcy powiatu inowrocławskiego oraz sam Inowrocław.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych został w tej edycji skierowany do samorządowców, które na swoim obszarze rozwijają strefy przemysłowe. Celem inwestycji jest zatem wzmacnianie obszarów gospodarki, które mają wpływ na rozwój regionów.

Spora część pieniędzy trafi do województwa kujawsko-pomorskiego. W naszym regionie skorzystają m.in. mieszkańcy powiatu inowrocławskiego.

- Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to rozbudowa drogi z Inowrocławia do Solca Kujawskiego oraz odcinka z Nowej Wsi Wielkiej do Leszyc.  Inwestycja ta będzie kosztować blisko 200 milionów złotych z dofinansowaniem rządowym na poziomie 98%. Warto dodać, że stwarza to duże perspektywy dla mieszkańców powiatu inowrocławskiego oraz wzmacnia potencjał tego regionu i przyczynia się do stworzenia alternatywnej drogi dla drogi krajowej nr 25 - zaznacza wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. 

[ZT]2656[/ZT]

[ZT]2676[/ZT]

Zaangażowanych w projekt rozbudowy obu odcinków jest łącznie pięć  samorządów: powiat inowrocławski, gmina Nowa Wieś Wielka, powiat bydgoski, gmina Solec Kujawski, gmina Rojewo.

Środki rządowe trafią także na inne zadania na terenie województwa. Mowa o ponad 75 milionach złotych, które otrzyma Urząd Marszałkowski na poprawę warunków i obsługi rozwoju terenu Brzeskiej Strefy Gospodarczej poprzez modernizację drogi wojewódzkiej nr 268. 

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych to program kompleksowego wsparcia samorządów.  Rządowe środki dla miast, gmin,  powiatów i województw dają szanse na kolejne inwestycje, które  przyśpieszą rozwój całego kraju.  Współpraca rządu i samorządu daje  możliwość prowadzenia nowych  inwestycji, które spełniają  oczekiwania mieszkańców. 

[ZT]2519[/ZT]

(rj, fot. Jacek Nowacki)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%