Zamknij

Zakończyły się negocjacje z przewoźnikiem Polregio w sprawie wieloletniej umowy

17.48, 21.10.2022 Łukasz Religa, Portal Kujawski Aktualizacja: 18.01, 21.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Urząd Marszałkowski poinformował, że w środę zakończyły się negocjacje z przewoźnikiem Polregio w sprawie wieloletniej umowy, obowiązującej aż do połowy grudnia 2030 roku. Komunikat jest lakoniczny, bez podania szczegółów, przewoźnik natomiast sprawy nie komentuje.

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego zakończył rozmowy z operatorami kolejowych przewozów pasażerskich na temat ostatecznego kształtu umów na obsługę regionalnych pasażerskich połączeń kolejowych w naszym regionie na najbliższe 8 lat (do 2030 roku) - napisano w krótkim komunikacie. Jednocześnie pojawia się informacja, że umowa z przewoźnikiem ma zostać podpisana w poniedziałek 24 października.

Polregio jako jedyny przewoźnik złożyło w przetargu wieloletnim ofertę na obsługę linii z elektryfikacją. W takim wypadku prawo zezwala na prowadzenie negocjacji między stronami. Z publicznych wypowiedzi marszałka wiemy, że kluczową osią sporu było ustalenie zasad waloryzacji kosztów cen energii elektrycznej. Na razie nie ujawniono jednak jakie stawki i zasady waloryzacji ustalono.

Formalnie dla pakietów z elektryfikacją wciąż nie rozstrzygnięto przetargu. Ponadto w ostatnich tygodniach na większe napięcie tej sytuacji wpłynęło złożenie przez Polregio pozwu do sądu o unieważnienie tego postępowania – marszałek za warunek podpisania umowy wskazywał wycofanie pozwu, nie mamy jednak informacji czy to nastąpiło.

Przetarg składał się łącznie z czterech pakietów, na dwa bez elektryfikacji jedyną ofertę złożyła Arriva, tutaj udało się stronom szybciej dogadać i już pod koniec września wybrano ofertę Arrivy.

[ZT]3637[/ZT]

[ZT]3626[/ZT]

 

(Łukasz Religa, Portal Kujawski)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%