Zamknij

CIECH Pianki z prestiżowym certyfikatem ISCC Plus

20.43, 09.01.2023 mp Aktualizacja: 20.44, 09.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Spółka CIECH Pianki, producent elastycznych pianek PUR wykorzystywanych m.in. do produkcji mebli i materaców, jako pierwszy w Polsce oraz prawdopodobnie także w Europie 1 , uzyskał prestiżowy certyfikat ISCC Plus (International Sustainability andCarbon Certification).

Stanowi on potwierdzenie, że spółka spełnia rygorystyczne normy środowiskowe w obszarze produkcji, ze szczególnym uwzględnieniem ograniczenia zastosowania surowców ropopochodnych, na rzecz komponentów ze źródeł odnawialnych oraz pochodzących z recyklingu. ISCC Plus jest uznawanym na całym świecie systemem certyfikacji w zakresie zrównoważonego rozwoju produktów i jest przyznawany po wcześniejszym przeprowadzeniu drobiazgowego audytu w firmiestarającej się o takie poświadczenie.

CIECH Pianki kupuje od zewnętrznych dostawców główne składniki niezbędne do produkcji pianek PUR: toluilenodiizocyjanian (TDI) oraz poliol. Są one wytwarzane z surowców ropopochodnych. Jednak najnowsze, dostępne już na rynku, rozwiązania technologiczne umożliwiają produkcję tych komponentów z większościowym udziałem surowców pochodzenia naturalnego lub wytworzonych w sposób zrównoważony.

Dostawca jednego z głównych surowców wykorzystywanych do produkcji w naszym bydgoskim zakładzie, deklaruje udział materii spełniającej zasady zrównoważonego rozwoju bio-circular 2 na poziomie ponad 50 proc. – jej wielkość obliczana jest na podstawie bilansu biomasy użytej do produkcji komponentów – tłumaczy Piotr Chojnacki, szef Działu Technologii w spółce CIECH Pianki.

Podobne alternatywy dla surowców ropopochodnych są już wdrażane przez producentów pozostałych surowców wykorzystywanych przez CIECH Pianki. Ich zastosowanie umożliwi bydgoskiej spółce dalsze rozszerzanie oferty wyrobów powstających w sposób zrównoważony.

Spółka planuje również wykorzystanie do produkcji pianek surowców z recyklingu, a także pochodzenia roślinnego. CIECH Pianki to pierwszy polski producent pianek poliuretanowych, który uzyskał certyfikat ISCC Plus, potwierdzający zrównoważone podejście do produkcji, przede wszystkim w zakresie stosowanych surowców. W celu potwierdzenia zgodności z certyfikatem ISCC Plus, przeprowadzony został kompleksowy i niezależny audyt obejmujący wszystkie etapy łańcucha
dostaw, procesu produkcyjnego, a także weryfikację procedur w bydgoskim zakładzie CIECH.

To pierwszy krok w budowaniu naszej nowej linii produktowej. W planach mamy bowiem dalsze działania z wykorzystaniem surowców pochodzenia naturalnego oraz tych z recyklingu. W ten sposób odpowiadamy na coraz silniejsze trendy dotyczące stosowania w produkcji mebli i materaców, surowców charakteryzujących się jak największym udziałem komponentów przyjaznych środowisku naturalnemu. Certyfikat ISCC Plus jest ważnym elementem budowania silnej przewagi rynkowej, ponieważ zarówno nasi klienci, jak i końcowi konsumenci, coraz większe znaczenie przypisują wartościom związanym ze zrównoważonym rozwojem, szczególnie w obszarze ochrony środowiska oraz zasobów naturalnych – mówi Michał Budzyński, Prezes Zarządu CIECH Pianki.

CIECH Pianki to jeden z największych producentów pianek poliuretanowych w Polsce. Należący do niej zakład wytwarza pianki elastyczne, a wśród jego odbiorców znajdują się najwięksi producenci mebli i materaców w kraju, a także w Europie. Spółka sprzedaje również pianki używane w domach (zmywaki czy gąbki kąpielowe). Zarówno fabryka, jak i siedziba

CIECH Pianki, znajdują się w Bydgoszczy. Ta zatrudniająca ponad 120 pracowników firma dysponuje mocami produkcyjnymi na poziomie ok. 30 tys. ton pianek rocznie. Od kilku lat notuje też wzrosty przychodów, m.in. dzięki przeprowadzonej optymalizacji procesów oraz inwestycjom w zaplecze magazynowo-logistyczne. Od 2020 roku spółka produkuje również wysokiej jakości maseczki ochronne klasy FFP2 i FFP3, certyfikowane i atestowane w Polsce.

[ZT]3930[/ZT]

[ZT]3914[/ZT]

[ZT]3894[/ZT]

(mp)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (3)

karinokarino

1 0

brawo dla ciecha. taki certyfikat dużo mówi o firmie. 19:43, 19.01.2023

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tomektomek

0 0

zgadzam się! inne firmy powinny brać przykład z Ciecha jesli chodzi o szanowanie środowiska naturalnego 15:35, 22.01.2023


greggreg

0 0

wow! gratki dla ciecha. należy im się za te wszystkie działania prośrodowiskowe. 19:12, 23.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%