Zamknij

Korekty w Programie Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Janikowo. W przyszłym tygodniu spotkanie w tej sprawie

15:32, 22.11.2019 | r.d, UM Janikowo
REKLAMA
Skomentuj

 

26 listopada o godzinie 14:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Janikowie odbędzie się spotkanie konsultacyjne w sprawie korekt w opracowanym Programie Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Janikowo.

Gmina Janikowo przystępuje do aktualizacji przyjętego uchwałą z 17 listopada 2017 roku, zmienioną 19 marca 2018 roku "Programu Rewitalizacji dla Gminy i Miasta Janikowo na lata 2016-2023".

Program ten został opracowany na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym, co umożliwia zapis art. 52 ustawy z 9 października 2015 r. o rewitalizacji (tj. Dz.U.2017, poz. 1023), zgodnie z którym do końca 2023 r. możliwa jest realizacja przedsięwzięć wynikających z programu zawierającego działania służące wyprowadzeniu obszaru rewitalizacji ze stanu kryzysowego, przyjmowanego uchwałą rady gminy, bez uchwalania gminnego programu rewitalizacji. W dokumencie uwzględniono m. in. wymogi określone załączniku nr 10 do Szczegółowego Opisu Osi Priorytetowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 pt. „Zasady programowania przedsięwzięć rewitalizacyjnychw celu ubiegania się o środki finansowe w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020”.

Konieczność aktualizacji dokumentu wiąże się z uzyskaniem pierwszych doświadczeń z realizacji przedsięwzięć rewitalizacyjnych na terenie gminy, chęcią dostosowania listy projektów rewitalizacyjnych do obecnych potrzeb interesariuszy rewitalizacji oraz aktualizacji warunków realizacji projektów do poziomu cen, szczególnie dot. prac budowlanych.

- W związku z zauważonymi brakami infrastrukturalnymi w gminie Kołuda Wielka, zdecydowano się zaproponować nowy projekt ujęty pod nr 12. Przystosowanie, wyposażenie i adaptacja obiektów do realizacji projekty „Aktywny Senior w Kołudzie Wielkiej”. Ze względów praktycznych, związanych z doświadczeniami z realizacji pierwszych projektów, zdecydowano się także zgrupować trzy dotychczasowe projekty (nr 4, 5 oraz 9) w jedno większe 3-modułowe przedsięwzięcie. Inne zmiany obejmują: aktualizację wartości projektów oraz wskaźników, a także pewne udoskonalenia w zakresie rzeczowymi projektów - podaje Urząd Miejski w Janikowie.

Więcej TUTAJ. 

(r.d, UM Janikowo)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone