Zamknij

Nowy budynek dworca kolejowego w Janikowie. Ważna inwestycja jeszcze w tym roku!

15:08, 07.05.2020 | RJ
Skomentuj
REKLAMA

W tym roku ma zostać oddany do użytku i wyremontowany budynek dworca kolejowego w Janikowie. Inwestycja powstaje w trybie „Projektuj i buduj”  w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego.

- W Janikowie mieścił się będzie jeden z nowocześniejszych dworców w województwie kujawsko-pomorskim, który powstanie w formule Innowacyjnego Dworca Systemowego. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się na początku br., i obecnie są na zaawansowanym poziomie. - informuje portal urbanity.pl

Aktualne prace oparły się na rozbiórce starego obiektu. Zakończono prace związane z wykonaniem fundamentów oraz ich zabezpieczeniem. Nowy budynek będą stanowić dwa pawilony (część pasażerska oraz komercyjna). Ponadto w planach przewidziano wieżę zegarową na 8 metrów. W części pasażerskiej będzie można skorzystać z poczekalni oraz toalet ogólnodostępnych. Obok wiaty staną zaś stojaki rowerowe.

Nowoczesność budynku zapewni także komfort osobom niepełnosprawnym, w tym osobom niewidomym i niedowidzącym. Będą mogły one skorzystać z map dotykowych oraz oznakowań alfabetu Braille`a.

- Zmieni się także otoczenie dworca w Janikowie. Teren zostanie uporządkowany, powstanie nowa nawierzchnia z płyt betonowych i kostek brukowych. Zmotoryzowani będą mogli skorzystać z 12 miejsc parkingowych, w tym po jednym miejscu dla rodzin z dziećmi oraz dla osób z niepełnosprawnościami - dodaje urbanity.pl

Na dachu dworca obecną będą panele fotowoltaiczne. Koszt zadania to blisko 5 milionów złotych z środków unijnych. 

[POGODA]1588856863126[/POGODA]

(RJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz