Zamknij

Regionalni przewoźnicy negatywnie o nowych liniach autobusowych. Napisali w tej sprawie pismo

12:20, 05.11.2020 | RJ
Skomentuj
REKLAMA

Środki uzyskane z funduszu rozwoju połączeń autobusowych oraz  z budżetów samorządu pozwoliły na uruchomienie i przywrócenie regularnych linii w powiecie inowrocławskim. Łącznie w powiecie przywrócono osiem takich połączeń. Przewoźnicy autobusowi kwestionują procedurę wyłonienia zwycięzcy, jakim jest Nadgoplańska Komunikacja Autobusowa.

Swój list przewoźnicy regionalni skierowali  do Starosty Inowrocławskiego Wiesławy Pawłowskiej. Zamieścili w nim swoje obawy i spostrzeżenia.

- Punkty przystankowe w znacznej części pokrywają się z dotychczas liniami transportowymi funkcjonującymi w ramach rynku prywatnego. Z tego względu istnieje realne ryzyko pozbawienia znacznej części klientów korzystających z naszych usług - uważają przewoźnicy.

W piśmie czytamy również, ceny biletów i rozkłady jazdy mają w transportowych usługach wpływ na zachowanie konkurencji.

- Cena biletów sprzedawanych w ramach linii utworzonych przez Powiat Inowrocławski jest niższa od ceny podmiotów prywatnych.
Ponadto godziny odjazdów są w bliskich odstępach czasu od godzin odjazdów określonych w rozkładach jazdy przewoźników prywatnych. Potencjalny klient wybierze operatora świadczącego usługi za cenę niższą - uważają przewoźnicy.

Zdaniem autorów listu, uruchomienie linii przedmiotowych, które pokrywają się w znacznej części z dotychczas funkcjonującymi w ramach sektora prywatnego stanowi "naruszenie zasad uczciwej konkurencji".

- Podkreślenia wymaga fakt, iż z uwagi na zawieszenie zajęć lekcyjnych, jak i dotychczasowe ograniczenia i nakazy związane z sytuacją epidemiologiczną dotykające branżę transportową pogłębi tym samym i tak złą ich sytuację - czytamy dalej.

W piśmie pada również stwierdzenie, że cała sytuacja "sprawia wrażenie, iż działania podejmowane w tak trudnym czasie, mają na celu wyeliminowanie mniejszych przewoźników z rynku".

Przewoźnicy w piśmie zwrócili uwagę, że konieczna jest ponowna weryfikacja zarówno zasadności uruchomienia linii, jak i przebiegu.

- Kwestionujemy również przyjętą procedurę wyboru wykonawcy, zarówno w części dotyczącej wykonawcy w toku wyboru oferty. Utworzenie linii
praktycznie z dnia na dzień, bez jakichkolwiek konsultacji społecznych, w tym konsultacji z lokalnymi przewoźnikami uzasadnia twierdzenie braku zasadności uruchomienia linii - piszą autorzy.

Przewoźnicy uważają, że niezrozumiałe są "wymagania w zakresie sprzętu technicznego z jakim powinien dysponować wykonawca".

Pod dokumentem podpisało się pięciu przewoźników regionalnych.

[POGODA]1604575184312[/POGODA]

(RJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz