Zamknij

Międzypokoleniowy Turniej Rekreacyjny w Janikowie. Zobacz zdjęcia

14:09, 08.11.2018 | P.B
REKLAMA
Skomentuj

18 października 2018 w hali widowiskowo-sportowej w Janikowie dobył się VII Międzypokoleniowy Turniej Rekreacyjny Janikowo 2018.

Organizatorem był Dzienny Dom Senior+ w Janikowie, Świetlica Środowiskowa URWISY w Janikowie oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Janikowie. Współorganizatorem był Klub Sportowy Unia Janikowo.

W turnieju uczestniczyli przedstawiciele lokalnych instytucji i stowarzyszeń – dzieci, młodzież i dorośli. W zmaganiach turniejowych dział wzięli seniorzy z Klubu Seniora Złoty Wiek z Janikowa, seniorzy – gospodarze z Dziennego Domu Senior+ w Janikowie , seniorzy z Dziennego Domu SENIOR+ z Żalinowa i Mogilna, przedstawiciela Środowiskowego Domu Samopomocy w Janikowie, Janikowskiego Stowarzyszenia Dar Serca , uczniowie Szkoły Podstawowej w Janikowie, przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola MALI ODKRYWCY w Janikowie oraz piłkarze Unii Janikowo.

Celem Turnieju jest aktywizacja seniorów, edukacja i integracja międzypokoleniowa. Aktywizując seniorów poprzez działania sportowo-rekreacyjne chcemy wzmocnić ich poczucie wartości własnej w środowisku. Integrując pokolenia osoby starsze mogą odzyskać pewność siebie, poczucie bycia potrzebnym i ważnym oraz uczyć się od młodszych nowych rzeczy – zwłaszcza kreatywności.

Natomiast młodsi uczą się właściwych relacji i podmiotowego traktowania starszych. Nagrody wręczał Burmistrz Gminy i Miasta Janikowo Andrzej Brzeziński, Kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Izabela Matuszak oraz Dyrektor Klubu Sportowego Unia Janikowo Patryk Wiśniewski.

Turniej zrealizowany został dzięki środkom Gminy Janikowo oraz Ministerstwa Pracy Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego ENIO+ na lata 2015-2020 Edycja 2018.

(P.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone