Zamknij

Janikowo: Reprezentacja K-PZPN nie awansowała do finałów UEFA Regions Cup

10:43, 20.07.2022 KPZPN Aktualizacja: 10:45, 20.07.2022
Skomentuj

We wtorek na Stadionie Miejskim im. Bolesława Ciesielskiego w Janikowie odbył się mecz w ramach rozgrywek UEFA Regions Cup pomiędzy Kujawsko-Pomorskim ZPN a Wielkopolskim ZPN. Górą byli przyjezdni i to oni awansowali do turnieju finałowego, a także wywalczyli dla swojego Związku prawo do jego organizacji. Wcześniej udział w finałach zapewniły już sobie reprezentacje: Dolnośląskiego ZPN, Łódzkiego ZPN i Lubelskiego ZPN.

Jeszcze kilkanaście dni temu obie reprezentacje były pewne, że ich przygoda z "Pucharem Regionów" dobiegła końca. Okazało się jednak, że w drużynie Zachodniopomorskiego ZPN wystąpił zawodnik nieuprawniony, wskutek czego mecze K-PZPN i WZPN z ZZPN zweryfikowano jako walkowery. Konieczne było zatem rozegranie dodatkowego spotkania. W pierwszej połowie przebiegało ono przy dominacji Wielkopolan. Już w 3. minucie golkipera K-PZPN Mateusza Wiśniewskiego sprawdził groźnym uderzeniem z rzutu wolnego Mateusz Wzięch. W 13. minucie uderzeniem z dystansu naszego bramkarza usiłował zaskoczyć Krystian Pawlak, ale czynił to niecelnie. Pierwszą dogodną sytuację strzelecką drużyny K-PZPN prowadzonej przez trenera Wiesława Borończyka oglądaliśmy w 33 minucie, kiedy to strzał Jakuba Nowakowskiego padł łupem Huberta Świtalskiego. Zdecydowanie najlepszą okazję WZPN zmarnował w 38 minucie, gdy po dośrodkowaniu Krystiana Pawlaka z najbliższej odległości ponad bramką uderzył Mikołaj Jankowski.

Po zmianie stron gra reprezentacji K-PZPN nabrała animuszu, co przyniosło kilka dogodnych okazji bramkowych - m.in. Patryka Perlińskiego w 49 minucie. Bliscy szczęścia podopieczni trenera Borończyka byli także w 68 minucie, kiedy to dośrodkowania Kacpra Mozgawy nie zdołał zamknąć Przemysław Swojnóg. W odpowiedzi zaatakowali przyjezdni, a piłka po uderzeniu Mateusza Rozmarynowskiego trafiła w słupek. W końcowych minutach spotkania ponownie bliscy szczęścia byli zawodnicy K-PZPN. Uderzenia Dominika Kowalskiego w 82 minucie i Patryka Perlińskiego w 89 minucie minęły jednak bramkę WZPN. Zgodnie z regulaminem arbiter zarządził konkurs rzutów karnych, w którym lepiej poradzili sobie goście, zwyciężając 3:1.

K-PZPN - WZPN 0:0, w rzutach karnych 1:3

Bramki w rzutach karnych: Wenerski - Kozłowski, Borucki, Patalas

K-PZPN: Wiśniewski - Fido, Jastrzembski, Wojnowski, Kieran - Wenerski - Skowroński (46 Kowalski), Swojnóg (78 Kochmański), Rościszewski (46 Mozgawa), Nowakowski (70. Lipkowski) - Czerwiński (46 Perliński).

WZPN: Świtalski - Kozłowski, Koszek (85 Matusiak), Patalas, Kaliszan, Komendziński (75 Wędzikowski), Borucki, Wzięch (70 Solarek), Jankowski (58 Maćkowiak), Rozmarynowski, Pawlak.