Zamknij

Ruszyła zbiórka na dalszą działalność Unii Janikowo. Cel to 100 tysięcy

22.02, 12.01.2023 RJ Aktualizacja: 22.11, 12.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W serwisie zrzutka.pl uruchomiona została zbiórka środków na rzecz Klubu Sportowego Unia Janikowo. Cel zbiórki to 100 tysięcy złotych ale tak naprawdę potrzeby klubu są większe.

- Kiedy w 2013 roku chwilę po upadku MLKS Unia Janikowo powstała KS Unia Janikowo nikt z nas nie przypuszczał że równo po 10 latach od powstania staniemy nad przepaścią kolejnego upadku seniorskiej piłki nożnej w Janikowie - piszą autorzy zbiórki.

Klubowi nie szło w ostatnim czasie w rozgrywkach ligowych. Przyczyniła się do tego m.in. coraz trudniejsza sytuacja finansowa klubu. Klub był bowiem wcześniej zadłużony na kwotę 480 tysięcy złotych. Nowy zarząd kwotę tę zmniejszył ale kilka niekorzystnych decyzji FIFA pogrążyło janikowski klub do końca.

LINK do zrzutki tutaj.

 

- To kawał wspomnień setek jak nie tysięcy Janikowian. W tym klubie wychował się reprezentant Polski jak i reprezentanci Polski w kategoriach młodzieżowych oraz mistrzowie polski na szczeblach seniorkach i młodzieżowych. Wychowankowie Klubu z powodzeniem występują na szczeblach centralnych rozgrywek krajowych - zapewniają autorzy.

Międzynarodowa federacja nakazała zapłacić aż 340 tysięcy złotych odszkodowania byłym zawodnikom -  Raulowi Santanie oraz Denzelowi Mendezowi. O 155  tysięcy upomniał się inny także  zawodnik Maciej Stefanowicz. Dotychczas dzięki zbiórce udało się uzbierać zaledwie 800 złotych.

- Kluby sportowe są stowarzyszeniami pozarządowymi i jako takie realizują to czego nam, zwykłym obywatelom potrzeba. Sytuacja ekonomiczna nie jest wesoła. Tak jak Państwo czytali nasze problemy są duże jednak może z Państwa pomocą uda się chociaż trochę zmniejszyć skale problemów. Sytuacja ekonomiczna w kraju jest ciężka i pozyskanie wsparcia zewnętrznego jest trudne. Samorządy również tną wsparcie ze względu na mniejsze dochodu z budżetu Państwa - czytamy w ogłoszeniu.

Pierwsze spotkanie wiosennej rundy przypada na 4 marca. Unia Janikowo powinna zagrać u siebie z drużyną Sokoła Kleczew. Pozostaje pytanie czy jednak do tego czasu przetrwa?

 

 


 

(RJ)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%