Zamknij

Bramki dla małych futbolistów

16:19, 08.11.2019 | Stowarzyszenie Firm Miasta i Gminy Pakość
REKLAMA
Skomentuj

Pakoscy przedsiębiorcy ufundowali nowe bramki dla dzieci trenujących piłkę nożną w klubie Notecianka. To kolejny element wsparcia dla sportowców z gminy.

Niedawno informowaliśmy, że członkowie Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość przekazali ponad 3 tysiące złotych na borykający się z problemami LZS Kościelec. Teraz wsparcia miało inną formę.

- Wiemy jak ważnym elementem w naszej gminie jest sport, szczególnie ten młodzieżowy. Przecież dzieci to nasza przyszłość. Dlatego zakupiliśmy i przekazaliśmy bramki dla dzieci trenujących w Noteciance – mówi pakoska radna Katarzyna Tomczak ze Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość, która wręczała bramki następcom Roberta Lewandowskiego wspólnie z wiceprezesem stowarzyszenia Sławomirem Markielem.

Z podarunku skorzystają żacy czyli roczniki 2012-2013 oraz orliki czyli roczniki 2010-2011.

W młodzieżowych grupach Notecianki trenuje około 40 chłopców w wieku 6-9 lat. Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu, a w weekendy dzieci biorą udział w turniejach.

- Naszym celem jest nauka piłki nożnej poprzez radość i przyjemność, a także stworzenie podstaw do uprawiania sportu przez całe życie. W tych grupach wiekowych stawiamy na wszechstronne szkolenie  ruchowe. Pragniemy zaszczepić w młodym zawodniku fascynację piłką nożną – wyjaśnia trener młodych adeptów futbolu Roger Babiarz.

Zapewniamy, że to nie ostatnie słowo Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość w dziedzinie wspierania sportu w gminie Pakość!

(Stowarzyszenie Firm Miasta i Gminy Pakość)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© abcjanikowo24.pl | Prawa zastrzeżone