Zamknij

Gmina Janikowo na tle WOŚP w powiecie inowrocławskim i mogileńskim. Ile zebrano w okolicy?

09:55, 02.02.2021 | RJ/MK
Skomentuj
REKLAMA

Znamy już wyniki zbiórek tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminach i powiatach. W tym roku czekały nas prawdziwe utrudnienia w postaci ograniczeń wywoływanych pandemią. To jednak niektóre z gmin nie zatrzymało w zbiórce na rzecz "orkiestry".

W powiecie inowrocławskim najwięcej pieniędzy zebrało miasto Inowrocław. Oczywiście dane w przypadku niektórych z informacji są nadal aktualizowane. Na wczoraj była to kwota ponad 120 tysięcy złotych. Do tej kwoty mają dojść też pieniądze zebrane z puszek w firmach, stacjach oraz licytacji, które były prowadzone w Galerii Solnej w Inowrocławiu.

W Mogilnie zebrano łącznie 71 671,92 złote. Jak podał MDK kwota ta najpewniej ulegnie zmianie.

Równie ambitnie do tematu podeszła Gmina Inowrocław. Zebrano tu ponad 70 tysięcy złotych.  W gminie na wynik pracowali wolontariusze, choć część środków pochodziła też e-skarbonki, aukcji oraz wpłat od darczyńców. 

Połączone sztaby Strzelna i Jezior Wielkich zebrały kwotę 67 216,38 złote. 

Kolejna w kolejności jest Gmina Gniewkowo. Tutaj na rzecz WOŚP uzbierano 46 tysięcy złotych. Dokładne dane będą aktualizowane. W puszkach - jak podaje MGOKSiR Gniewkowo uzbierano ponad 30 tysięcy złotych.

Bardzo dużą kwotę zebrano w Tucznie. Łącznie ponad 45 tysięcy złotych. Dobry wynik osiągnęła tez Dąbrowa Biskupia. W gminie uzbierano łącznie 39 818,34 złote. 

Ponad 16 tysięcy złotych zebrano w Kruszwicy. Kwota ta pochodzi od zbiórek wolontariuszy ale także od miejscowych akcji m.in. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej czy zbiórek klubów miłośników morsowania. W trakcie WOŚP odbyły się też licytacje. 

Nieco mniej zebrały Pakość i Janikowo. Pakość w dniu WOŚP miała w swoje zbiórce uzbierane 15 tysięcy złotych. W przypadku Janikowa było to blisko 14 tysięcy złotych. Jak zapewnił MGOK w Janikowie kwota ta ulegnie zmianie. Do niej należy doliczyć środki zebrane z puszek stacjonarnych oraz licytacji.

14 035,06 złote uzbierała w ramach WOŚP gmina Dąbrowa (powiat mogileński).

[ZT]870[/ZT]

[ZT]889[/ZT]

(RJ/MK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%