Zamknij

W Janikowie będą świętować. Burmistrz Janikowa: Zapraszamy na dożynki

13.00, 15.07.2022 . Aktualizacja: 16.27, 24.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Dożynki Archidiecezjalne, Powiatowe i Gminne odbędą się 27 sierpnia na stadionie miejskim w Janikowie. Szykuje się niezwykle podniosłe oraz radosne wydarzenie i nie mamy wątpliwości, że zabawa będzie znakomita!

Święto plonów rozpocznie się od mszy świętej w kościele pw. bł. Michała Kozala, z udziałem orkiestry dętej i chórów Pro Arte oraz Pro Nobis.

Następnie wszystko przeniesie się na stadion, gdzie gości powitają Prymas Wojciech Polak, Starosta Inowrocławski Wiesława Pawłowska oraz Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński. Będzie oczywiście poświęcenie ziarna, a woreczki z nim zostaną rozdane uczestnikom dożynek.

- Dożynki to dobra okazja aby podziękować tym, którzy trudzą się pracą na roli. Jest to niewątpliwie praca wymagająca i trudna. Rolnictwo ma dziś przed sobą nowe wyzwania, a sami rolnicy borykają się z wieloma problemami choćby suszą. Chcemy wspólnie podsumować ich starania. Zapraszam na dożynki - mówi Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński.

- Praca rolnika daje chleb, jest podstawą egzystencji ludzkości, ale należy także pamiętać, że rolnictwo to coś więcej niż żywność. To również skarbnica cennych wartości społecznych i kulturowych. Dlatego serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Powiatu Inowrocławskiego, abyśmy mogli wspólnie świętować – mówi Starosta Wiesława Pawłowska.

Po oficjalnej części, jak na każdej takiej imprezie, będą konkursy, w których zostanie wybrany najpiękniejszy wieniec i stoisko, ale też będą bieg z kapustą na szpadlu, toczenie opon, slalom taczkami z workiem zboża czy sadzenie i zbieranie ziemniaków. Na pewno większość wywoła z nich uśmiech na twarzach zarówno uczestników, jak i widzów.

Będą również koncerty. Na scenie zaprezentują się Złotniczanki, Kłopocianie, Wojciech Bauza czy BellaNotte, a humory miłośnikom muzyki poprawi znakomicie zaopatrzona strefa gastronomiczna, w której znajdziecie wiele pysznych potraw i napojów.

Dożynki będą imprezą dla różnych pokoleń, więc przez cały czas imprezy będzie także czynna strefa zabaw dla dzieci.

[ZT]3239[/ZT]

[ZT]3238[/ZT]

[ZT]3235[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%