Zamknij

Janikowo gospodarzem archidiecezjalnych, powiatowych i gminnych dożynek [ZDJĘCIA]

21.29, 27.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

W Janikowie obchodziliśmy święto plonów. W tym roku wyjątkowo hucznie bo gmina była gospodarzem dożynek archidiecezjalnych, powiatowych i gminnych.

Uroczystości zgromadziły zainteresowanych w kościele pw. bł. Michała Kozala gdzie mszę świętą celebrował prymas Polski Wojciech Polak.

- Widzimy jak brak odpowiedzialności i szacunku dla stworzenia, a nawet pewna nonszalancja, może prowadzić nie tylko do zatrucia takiej czy innej rzeki lub wzniecenia pożarów dewastujących znaczne połacie ziemi, ale wprost zagraża samemu człowiekowi i jego życiu – stwierdził Prymas powtarzając za papieżem Franciszkiem, że istnieje niezaprzeczalna relacja między człowiekiem i naturą i że człowiek, choćby ze względu na fakt obdarzenia inteligencją, wezwany jest do poszanowania natury wraz ze wszystkimi rządzącymi nią prawami.

[FOTORELACJA]213[/FOTORELACJA]

Uczestnicy dożynek, zaproszone delegacje instytucji, sołectw oraz mieszkańcy powiatu i regionu przemaszerowali na janikowski stadion gdzie odbyła się część oficjalna wydarzenia. Słowa dla rolników skierowała Wiesława Pawłowska, starosta inowrocławski.

- Pracujecie po to, żeby nam chleba nie zabrakło, jak dzisiaj pięknie ekscelencja mówił podczas mszy świętej. Niech tego chleba nam nie zabraknie- zaznaczyła.

O obecnej sytuacji powiedział również Burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński. Włodarz wspomniał także o potencjale rolniczym gminy Janikowo.

- Chcę wierzyć, że będziemy dalej żyli we względnym spokoju, że to się już nie pogorszy. I tego Wam,  sobie i Polsce życzę, bo niestety nie jest dobrze - zaznaczył.

Liczne stoiska oraz atrakcje i konkursy przeplatane były występami artystycznymi. Starostami dożynek byli Wioletta Klupczyńska z Trląga i Krzysztof Błachowiak z Broniewic zaś na scenie pojawili się Złotniczanki, Kłopocianie oraz Wojciech Bauza z zespołem i DJ TAITO.

[ZT]3415[/ZT]

[ZT]3406[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%