Zamknij

Młodzi rzemieślnicy z Inowrocławia i okolic z wizytą w polskim sejmie [ZDJĘCIA]

12.54, 15.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.58, 15.09.2022

Uczniowie Szkoły Rzemiosła wzięli udział w wycieczce do polskiego sejmu. W Warszawie gościli na zaproszenie wicemarszałek Małgorzaty Gosiewskiej oraz posłanki Ewy Kozaneckiej.

Posłanka Ewa Kozanecka odwiedziła szkołę w czerwcu. To wtedy narodził się pomysł wizyty młodzieży w polskim sejmie. Reprezentantka naszego regionu opowiedziała o swojej pracy i mandacie poselskim.

[FOTORELACJA]214[/FOTORELACJA]

- Posłowie pracują w komisjach i biorą udział w posiedzeniach sejmu. Odwiedziliście nas o godzinie kiedy takie komisje trwają. Każdy z posłów ma obowiązek  brać w nich udział. Cieszę się, że nas odwiedziliście. Każde spotkanie, tak jak to w czerwcu gdy was odwiedziłam, okazuje się owocne. Dziś ja mogę gościć was w Warszawie - podkreślała posłanka przypominając, że parlamentarzyści nie mają normowanego czasu pracy co oznacza, że pracują w różnych porach i miejscach. 

Uczniowie mieli okazję podziwiać także wystawę historyczną oraz "Grę Szyfrów" przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej.  

„Gra szyfrów” to projekt gamingowy przygotowany jako gra FPP (first person perspective), składająca się z trzech misji. Opisują one przebieg wojny polsko-bolszewickiej oraz wpływ polskiej kryptologii na jej zwycięski finał.

Każdy z nas może złamać bolszewickie szyfry i zniszczyć sowiecki pociąg pancerny. Dziesiątki młodych osób wciela się w autentyczne postacie żołnierzy wojny polsko-bolszewickiej z 1920 roku, uruchamia skomplikowane urządzenia komunikacyjne sprzed 100 lat i ratuje Europę przed komunistycznym zniewoleniem. 

[ZT]3499[/ZT]

[ZT]3492[/ZT]

[ZT]3481[/ZT]

 

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%