Zamknij

Przekazali choinkowe ozdoby i słodkości do Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku [ZDJĘCIA]

09:44, 18.12.2020 | RJ
Skomentuj
REKLAMA

Społeczność Zespołu Szkół Zawodowych Rzemiosła z okazji Świąt Bożego Narodzenia zaangażowała się w zbiórkę upominków dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Ludzisku. Zebrane prezenty zostały złożone dziś na ręce dyrektora placówki Andrzeja Marczewskiego.

- W imieniu społeczności szkolnej przygotowaliśmy dla podopiecznych DPS w Ludzisku choinkowe ozdoby i słodkości, które na pewno będą smakowały podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia. Chciałbym aby przekazane dary uświetniły tegoroczne święta. Chodzi też o wymianę doświadczeń między pokoleniami i wsparcie dla osób starszych czy też upośledzonych - podkreślił podczas przekazania upominków dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosła w Inowrocławiu Ireneusz Springer.

Niezwykle pomocna w ich zbiórce była fundacja "Rzemieślnik", która działa przy Cechu Rzemiosł Różnych. Wsparła ona finansowo akcję.

- Bardzo dziękuję społeczności Zespołu Szkół Rzemiosła w Inowrocławiu za pamięć o tych, którzy często przy stole siadają samotni. Jako pracownicy DPS stanowimy rodzinę. W naszym DPS podopieczni są często osobami upośledzonymi. Są to jednak osoby, które czują, które mają swoje potrzeby. To budujące, że pamiętacie o takich osobach w społeczeństwie - zaznaczył dyrektor Andrzej Marczewski.

Podczas przekazania upominków okolicznościową pamiątkę otrzymała Szkoła Rzemiosła. Wychowankowie placówki w Ludzisku biorą bowiem aktywny udział w warsztatach plastycznych i rzemieślniczych. Podzielili się jedną ze swoich prac.

W trakcie spotkania w Szkole Rzemiosła dyrektorzy obu placówek wyrazili chęć dalszego - wspólnego działania. Po okresie pandemii obie instytucje zadeklarowały wzajemną chęć podtrzymywania współpracy.

W ramach świątecznego wsparcia dla DPS Zespół Szkół Zawodowych Rzemiosła przygotował także krótki występ artystyczny z kolędami dedykowany podopiecznym janikowskiego DPS. Live z tego wydarzenia jest dostępny na naszej stronie internetowej.

fot. M.Kowoll, K.Zaremba, B.Siuda, M.Murawska, A.Szcześniak

[POGODA]1608281472738[/POGODA]

[ZT]689[/ZT]

 

(RJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%