Zamknij

Chciał wyrównać rachunki. Zabrał narzędzia z firmy, której pracował

11.51, 28.09.2021 KPP
Skomentuj
REKLAMA

Tak tłumaczył się jeden z mężczyzn po tym, jak został wraz z bratem zatrzymany za kradzież elektronarzędzi. Jeden z nich zabrał je z firmy, w której pracował, bo rzekomo na co dzień używał swoich, a te zaginęły. Sam zatem postanowił „wyrównać rachunki”. Za przestępstwo kradzieży grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (24.09.21), w godzinach porannych, z hali magazynowej jednej z inowrocławskich firm zostały skradzione elektronarzędzia wartości 2 800 zł. Policjanci, po uzyskaniu informacji o przestępstwie, ustalili, że osoby, które mogą mieć związek z przestępstwem mają przemieszczać się pojazdem marki Chrysler w kierunku Torunia.

Do działań włączyli się gniewkowscy policjanci, którzy patrolując wskazaną trasę, zauważyli wskazany samochód i zatrzymali go do kontroli.

[ALERT]1632819077346[/ALERT]

Autem jechało dwóch braci w wieku 25 i 30 lat. Na tylnych siedzeniach policjanci zauważyli plastikową skrzynkę, a w niej elektronarzędzia. Takie same, które zginęły z inowrocławskiej firmy. Mężczyźni zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Policjanci ustalili, że jeden z nich samowolnie zabrał sprzęt z firmy. Twierdził, że pracując w niej korzystał też ze swoich narzędzi, które zaginęły. Sam zatem postanowił „wyrównać rachunki”. Elektronarzędzia rzekomo zabrał „pod zastaw”, aż znajdą się jego, tym samym łamiąc prawo.

Zgromadzony materiał dowodowy skutkował postawieniem obu mężczyznom zarzutu, że wspólnie i w porozumieniu dokonali kradzieży mienia. Doprowadzeni do oskarżyciela, do czasu rozprawy sądowej, zostali objęci policyjnym dozorom.

[ZT]17661[/ZT]

[ZT]17640[/ZT]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%