Zamknij

W regionie doszło do pożaru kamienicy. Zginęła kobieta i jej pies

14.07, 02.11.2021 RJ Aktualizacja: 14.07, 02.11.2021
Skomentuj
REKLAMA

Na terenie Inowrocławia doszło ostatnio w kamienicach do dwóch pożarów. Niestety w jednym z nich śmierć poniosła kobieta i jej pies. Policjanci i strażacy apelują o zwrócenie uwagi na to, czy w prawidłowy sposób obchodzimy się ze sprzętem do ogrzewania.

W miniony weekend (30 i 31.10) w Inowrocławiu na ul. Staropoznańskiej i Toruńskiej doszło do pożarów w dwóch kamienicach, w tym jednej niezamieszkałej. W budynku przy ul. Toruńskiej śmierć poniosła 78-letnia kobieta i jej pies. Konieczna była ewakuacja mieszkańców, którzy po zakończeniu akcji gaśniczej mogli wrócić do swoich lokali. Trwa ustalanie przyczyn pożarów. Szczegółowo na ten temat wypowiedzą się biegli.

Z uwagi na trwający okres grzewczy policjanci i strażacy apelują, aby zwrócić uwagę na źródło ogrzewania. Jeśli są to piece kaflowe lub inne, czy różnego typu kominki pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa. Drewno opałowe nie może  znajdować się zbyt blisko paleniska, bo to materiał łatwopalny. Pamiętamy również o dobrej wentylacji. Kominów wentylacyjnych nie wolno niczym zatykać, upychać w nie szmat, papierów czy innych rzeczy, bo grozi to gromadzeniem się czadu. Jak wiadomo jest to gaz bezbarwny i bezzapachowy i bardzo szybko odbiera życie.

Nie zapomnijmy o przeglądach kominiarskich.

[ZT]2103[/ZT]

[ZT]2096[/ZT]

[ZT]2085[/ZT]

(RJ)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%