Zamknij

Bombowce strategiczne nad Janikowem i regionem

23.27, 21.02.2022 Łukasz Religa, Portal Kujawski Aktualizacja: 13.49, 25.02.2022
Skomentuj
REKLAMA

W poniedziałek Władymir Putin uznał niepodległość separatystycznych republik, które powstały na terenie Ukrainy. Dla świata to sygnał, ze wojna z Ukrainą coraz bliżej. Tego samego dnia nad kujawsko-pomorskim pojawiły się dwa amerykańskie bombowce strategiczne Boeing B-52 Stratofortress, które przez kilka godzin krążyły nad regionem.

Pierwszy z samolotów wystartował z amerykańskiej bazy w niemieckim Ramstein, najpierw wykonał kilka pętli pomiędzy Kluczborkiem i Bełchatowe, a następnie około godziny 11:20 przeleciał nad Radziejowem, aby następnie krążyć przez dobrą godzinę pomiędzy Toruniem i Gnieznem.

Samolot zbliżył się do Bydgoszczy przelatując niedaleko Brzozy w gminie Nowa Wieś Wielka. O dokładnej trasie przelotu dowiadujemy się z aplikacji flightradar24.com. Po godzinie 13 samolot poleciał z powrotem w kierunku bazy w Ramstein. Samolot Boeing B-52 Stratofortress to doś stara konstrukcja z 1952 roku, napędza go 8 silników, potrafi przenosić ponad 22 tony uzbrojenia.

Drugi z samolotów Boeing B-52 Stratofortress nad regionem pojawił się po godzinie 12:00 – maszyna wystartowała z Wielkiej Brytanii z bazy Brize Norton. Bombowiec latał dość blisko Inowrocławia m.in. przelatując nad Kruszwicą, Strzelnem i Barcinem. Przed 14 samolot odleciał w kierunku stolicy Słowacji Ostravy,gdzie wylądował.

Nad kujawsko-pomorskim niebem pojawił się też tankowiec Boeing KC-135 Stratotanker, z którego pomocy mogły korzystać bombowce.

[ZT]2550[/ZT]

[ZT]2532[/ZT]

[ZT]2510[/ZT]

 

(Łukasz Religa, Portal Kujawski)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%