Zamknij

Wybuch gazu w Inowrocławiu. Policjanci ruszyli na ratunek [FOTO]

12.48, 08.07.2022 . Aktualizacja: 12.52, 08.07.2022
Skomentuj
REKLAMA

Do eksplozji doszło wczoraj przed 21:00 w kamienicy przy ulicy Staszica 22 w Inowrocławiu.

W wyniku wybuchu poszkodowane zostały dwie osoby, a 26 ewakuowano. Na miejscu prowadzone są działania mające na celu zabezpieczenie budynku.

[ALERT]1657269321121[/ALERT]

Jak informuje Miasto Inowrocław dla części rodzin zapewniono tymczasowe miejsca noclegowe w hali przy ul. Rakowicza. Nie ma ofiar tego zdarzenia. Pracownicy Urzędu Miasta przystąpili już do wyznaczania tymczasowych mieszkań, do których rodziny, pozbawione dachu nad głową, będą mogły się przenieść. Policja prowadzi postępowanie, dotyczące ustalenia przyczyny wybuchu.

- To dla nas priorytet, aby zapewnić bezpieczne schronienie wszystkim dziewięciu rodzinom. Kamienica prawdopodobnie zostanie rozebrana, ale czekamy na decyzje Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a ten z kolei musi otrzymać stanowisko Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Bez tego nie możemy podjąć kolejnych działań, ale zapewniam, że jesteśmy gotowi do szybkiego przystąpienia do prac – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Funkcjonariusze wydziału patrolowo-interwencyjnego, słysząc huk, natychmiast pobiegli z pomocą. Jak się okazało, w jednej z kamienic wybuchł gaz, a wewnątrz uwięzieni zostali lokatorzy. Policjanci wynieśli najpoważniej rannego mężczyznę i pomogli kobiecie wydostać się z mieszkania, w którym wejście zasypał gruz. Ewakuowali także 9 mieszkańców budynku.

[FOTORELACJA]205[/FOTORELACJA]

Wczoraj (7.07.2022) przed godziną 21.00 starszy sierżant Bartłomiej Ciesielski i sierż. Nikodem Kowalski podczas patrolu usłyszeli huk. Natychmiast pobiegli w tym kierunku. Gdy dotarli na miejsce zauważyli na ulicy Staszica zawaloną ścianę jednej z kamienic.

Niezwłocznie przystąpili do ewakuacji mieszkańców. W trakcie udzielania pomocy osobom opuszczającym kamienicę usłyszeli krzyki dochodzące z drugiego piętra. W jednym z mieszkań znaleźli poparzonego mężczyznę, którego wynieśli z budynku.

Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielili zaalarmowani o zdarzeniu strażacy. Drzwi do jednego z pomieszczeń, w których znajdowała się inna lokatorka były zablokowane, dlatego policjanci odgruzowali wyjście z mieszkania i pomogli wydostać się kobiecie na zewnątrz. Łącznie z kamienicy ewakuowano 10 osób.

Inowrocławscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

[ZT]3197[/ZT]

[ZT]3184[/ZT]

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%