Zamknij

Dzielnicowi w trosce o bezpieczeństwo dzieci

19:58, 19.01.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Obecna aura sprzyja zabawom na śniegu. Dlatego dzielnicowi z Inowrocławia podczas swojej służby odwiedzają miejsca, gdzie mogą bawić się dzieci. Edukują ich i udzielają wskazówek, by ta zabawa była bezpieczna.

Inowrocławscy dzielnicowi, którzy dziś (19.01) patrolowali teren Parku Solankowego spotkali się z grupą uczniów jednej ze szkół podstawowych. Przeprowadzili z nimi krótką pogadankę na temat zabaw zimowych. W rozmowie z dziećmi poruszyli temat zabaw w śnieżki, która powinna być przemyślana. Bawimy się tak, aby samemu sobie nie zrobić krzywdy oraz innym. Kulki śniegowe nie mogą zawierać kawałków lodu, kamieni i patyków.

Była też mowa o miejscach, gdzie można bezpiecznie zjeżdżać z górki na sankach, o organizowaniu ślizgawek, które nie mogą być w pobliżu jezdni oraz o groźnym lodzie. Policjanci uczyli, by na niego nie wchodzić, bo tam zabawa może być niebezpieczna.

Dzieci otrzymały od dzielnicowych elementy odblaskowe, które ufundował Powiat Inowrocławski. Odblaski przydadzą się zawsze i każdemu, bo powodują, że kierowcy widzą pieszego z dużej odległości.

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%