Zamknij

O metodach oszustw w Środowiskowym Domu Samopomocy w Wonorzu

10:40, 12.03.2021 | KPP
Skomentuj
REKLAMA

Inowrocławscy dzielnicowi kontaktują się i spotykają z seniorami i bywalcami placówek, by ostrzegać przed przestępstwami. Taka forma edukacji jest ważna, by nikt nie dał się oszukać.

Asp. Damian Kacprzak i sierż. szt. Kamil Majerski zawitali ostatnio do miejscowości Wonorze gmina Dąbrowa Biskupia, gdzie mieści się Środowiskowy Dom Samopomocy. Z bywalcami tej placówki rozmawiali w ramach działań profilaktycznych. Tematyka dotyczyła oszustw różnymi metodami, a szczególnie „na wnuczka i na policjanta”.

Dzielnicowi mówili o właściwym reagowaniu na sytuacje, gdy dzwoni telefon i ktoś podając się za członka rodziny, mówi o pożyczeniu gotówki. Wszystko po to, aby uczestnicy spotkania potrafili unikać zagrożeń. Policjanci pozostawili im także tematyczne ulotki, które przygotowała Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Warto je trzymać „na widoku” w domu, by przypominały o tym, co mówili policjanci.

Tego typu spotkania są zawsze obfite w informacje, a utrzymywanie kontaktu z dzielnicowymi zwiększa poczucie bezpieczeństwa lokalnych społeczności.

[POGODA]1615541996466[/POGODA]

(KPP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%