Zamknij

Kierujący ciągnikiem też powinien być trzeźwy za kółkiem

11:29, 15.04.2021 | KPP
Skomentuj

Policjanci ruchu drogowego z Inowrocławia skontrolowali kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna w jednej chwili popełnił trzy przestępstwa.

Wczoraj (14.04) przed południem policjanci ruchu drogowego w Inowrocławiu na ul. Popowickiej zatrzymali do kontroli ciągnik marki Belarus z podczepioną maszyną rolniczą.

Policjanci stwierdzili, że pojazd nie ma aktualnych badań technicznych i za to kierowcę ukarali mandatem karnym. Zatrzymali też dowód rejestracyjny pojazdu.

51-letniego kierującemu zbadali stan trzeźwości. Wykazało ono ponad pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów ważny do września 2022 r. i go złamał. Miał też już wcześniej cofnięte uprawnienia do kierowania za jazdę po alkoholu, a to zlekceważył.

Teraz mężczyzna będzie miał prowadzone nowe postępowanie karne, dotyczące popełnienia przez niego trzech przestępstw: kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenia sądowego zakazu i prowadzenia ciągnika pomimo cofniętych uprawnień do kierowania. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

[ALERT]1618479117227[/ALERT]

(.)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%