Zamknij

Marszałek i przewodniczący sejmiku z wizytą w Camp Destroyer

13:48, 03.06.2019 | UM
Skomentuj
REKLAMA

Marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober wizytowali dziś (3 czerwca) zlokalizowaną na toruńskim poligonie amerykańską bazę wojskową Camp Destroyer. Jej załoga, trzecia służąca u nas zmiana żołnierzy USA, kończy swoją misję w Kujawsko-Pomorskiem.

Stacjonujący w Toruniu 1. Batalion 5. Pułku Artylerii Polowej Hamilton’s Own (Alexander Hamilton był jednym z ojców założycieli Stanów Zjednoczonych) jest trzecim z kolei batalionem stacjonującym w Toruniu w ramach operacji Atlantic Resolve (Postanowienie Atlantyckie). W programie wizyty znalazły się m.in. spotkanie z dowódcą batalionu podpułkownikiem Ivenem Sugai, zwiedzanie bazy Camp Destroyer (Niszczyciel) i obserwacja ćwiczeń ze strzelania na poligonie.

Stacjonujący w Toruniu amerykańscy żołnierze nie tylko solidnie ćwiczą, ale też aktywnie włączają się w życie Kujaw i Pomorza. Poprzednicy obecnej zmiany m.in. odwiedzali pacjentów oddziałów dziecięcych naszych szpitali organizując im interesujące zajęcia, gościli na poligonie młodzież, spotykali się ze strażakami. Żołnierze Hamilton’s Own uczestniczyli m.in. w zorganizowanych przez samorząd województwa uroczystościach patriotycznych, obchodach stulecia stosunków dyplomatycznych między Polską a USA i Dniach Otwartych Funduszy Europejskich. 

(UM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz