Zamknij

Drugie życie zniczy. Warto zająć się tym pomysłem?

07:39, 28.10.2019 | Katarzyna Tomczak
Skomentuj
REKLAMA

Jako członkowie Stowarzyszenia Firm Miasta i Gminy Pakość pragniemy zainteresować wszystkich naszą nową propozycją. Ma ona związek z nadchodzącym świętem, ale jest też ulgą dla środowiska i portfeli mieszkańców.

Nie jest tajemnicą, że w okolicach 1 listopada kupujemy mnóstwo zniczy. To duże obciążenie nie tylko dla naszych portfeli, ale też dla środowiska. To także spore koszty wywozu odpadów. Później znicze trafiają do śmietników, a przecież można zmniejszyć ilość odpadów przycmentarnych poprzez ich powtórne użycie.

Dlatego, wzorem innych miast, chcemy zapytać mieszkańców gminy Pakość, czy popierają pomysł ustawienia przy wejściu na cmentarz półki, na której zostawiano by czyste i nieuszkodzone znicze. Inna osoba, która dopiero wchodzi na cmentarz, może nieodpłatnie go wziąć, włożyć tam jedynie wkład i postawić na grobie bliskiej osoby. Skorzysta nie tylko Matka Ziemia i środowisko naturalne, ale i nasze portfele!

Jak sądzicie, warto zająć się tym pomysłem? Będziecie zostawiali tam swoje znicze? Bo jeśli odpowiecie TAK, to podejmiemy rozmowy z administracją cmentarza oraz deklarujemy sfinansowanie wykonania estetycznej i odpornej na warunki atmosferyczne półki, która stanie na cmentarzu w Pakości.

Tego pomysłu zapewne nie uda się zrealizować - w wypadku akceptacji mieszkańców - przed najbliższym świętem. Ale przecież swoich bliskich odwiedzamy przez cały rok...

(Katarzyna Tomczak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

Motylek Motylek

1 0

Bardzo dobry pomysł?? 17:15, 07.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz