Zamknij

Dzielnicowy pomocny i kontaktowy [ZDJĘCIA]

11:17, 02.03.2021 | MPA
Skomentuj
REKLAMA

Inicjatywy w działaniu nie można odmówić inowrocławskiemu dzielnicowemu aspirantowi Łukaszowi Jezierskiemu. Nie tylko systematycznie odwiedza mieszkańców swojej gminy Inowrocław, ale ich też edukuje. Odblaski trafiły do mieszkańców, a odblaskowe obroże do psów.

Policjanci dzielnicowi to funkcjonariusze tak zwanego „pierwszego kontaktu”. Ich rolą jest rozpoznanie w środowisku swojej dzielnicy, a przede wszystkim pomoc ludziom, wsparcie ich, edukacja. Właśnie potrzebą edukacji kierował się podczas wczorajszej służby (01.03.21r.) aspirant Łukasz Jezierski. Z odblaskami dla mieszkańców i nie tylko dla nich wyruszył w swój rejon i zawitał do kilku wsi. 

Policjant podczas kontaktu z mieszkańcami, a szczególnie dziećmi wręczał im odblaskowe taśmy i znaczki. Mówił o bezpieczeństwie na drodze, o tym jak te małe elementy mogą uratować życie. Upominki otrzymali także… czworonożni mieszkańcy gminy. Dzielnicowy właścicielom piesków wręczał odblaskowe obroże. Informował przy tej okazji o właściwej opiece nad zwierzętami. Inicjatywa dzielnicowego spotkała się z aprobatą, a przede wszystkim uśmiechem od mieszkańców.

Elementy odblaskowe ufundowane zostały przez Powiat Inowrocławski. Odblaskowe obroże na działania profilaktyczne inowrocławskiej policji przekazał Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.

Pamiętajmy, działania profilaktyczne prowadzone przez policję mają na celu uświadamiać i zapobiegać przykrym zdarzeniom. W roli edukatorów bardzo dobrze sprawdzają się dzielnicowi.

[ALERT]1614680288096[/ALERT]

[POGODA]1614680292135[/POGODA]

(MPA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%